EN|RU|UK
 Суспільство
  21215  523

 "Могли дати поштовх Україні": заробітчани вивели в лідери економіку Польщі

Українські трудові мігранти зробили економіку Польщі найдинамічнішою в Європі, а якби вони залишилися працювати на батьківщині, то дали б поштовх вітчизняному виробництву.

Центральний банк Польщі та Європейське статистичне відомство (Eurostat) показують, що за останні 5 років приблизно мільйон українців емігрували до Польщі, пише DW. "Без українців нашу економіку чекала катастрофа", - запевняє Цезар Казмірчак, голова Союзу підприємців і роботодавців.

Як свідчать дані польського відомства у справах іноземців, майже 90% запитів про отримання посвідки на проживання приходить від громадян України. Більшість із них потім влаштовується на роботу помічниками по господарству, на будівництва або ферми.

"Вони самостійно вчать мову і потім сумлінно працюють", - розповів Казмірчак про трудових мігрантів з України.

У коментарі OBOZREVATEL економіст Андрій Новак пояснив, що Польща приваблива для співвітчизників тим, що мінімальна зарплата там вище, ніж в Україні. Правда, якби заробітчани знайшли альтернативу вдома, економіку України чекало б зростання.

"Польща завдяки українцям може істотно знижувати вартість своєї продукції за рахунок більш низької вартості оплати праці. А якби наші співвітчизники залишалися працювати на тих самих роботах, але вже в Україні, у нас було б збільшення аграрного виробництва, висока конкуренція, в результаті чого ціни на внутрішньому ринку пішли б на спад", - вважає Новак.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084293
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору