EN|RU|UK
 Політика України
  1117  42

 Якщо "Укрзалізниця" вважає невигідними експортні поставки руди, то вона може вирішити цю проблему, віддавши такі перевезення в ринок, - старший аналітик "Центру транспортних стратегій" Руденко

"Укрзалізниця" може віддати в ринок експортні перевезення залізної руди, якщо вона вважає їх невигідними для себе.

Таку думку висловив старший аналітик "Центру транспортних стратегій" Павло Руденко, відповідаючи на запитання "5 каналу", пише Минпром.

Коментуючи заяву держмонополіста про нібито негативну рентабельність експортних перевезень руди, експерт зазначив, що згідно з аудиторською звітністю компанії, вантажні перевезення "Укрзалізниці" є високорентабельними. "Валовий прибуток монополіста від операцій із вантажними перевезеннями становить близько 30%, або 15-17 млрд грн на рік. Оскільки УЗ не афішує собівартість перевезень різних видів вантажів, складно сказати, які вантажі більш рентабельні, а які нерентабельні", - зазначив він.

"Якщо говорити про перевезення руди, то це один з найбільш ефективних видів вантажів із точки зору доставки: фактично, ключовою є маршрутна модель логістики, за великих стабільних обсягів вантажів, малої кількості точок генерації вантажу, мінімальної кількості операцій на проміжних станціях маршрутів", - акцентував П. Руденко.

Експерт підкреслив, що якщо "Укрзалізниця" вважає невигідними експортні поставки руди, то вона може дуже просто вирішити цю проблему, віддавши ці перевезення в ринок. Він нагадав, що раніше великі гравці ринку неодноразово заявляли про свою готовність запустити приватні локомотиви саме на експортних напрямках.

"Таким чином УЗ позбудеться роботи в сегменті, який вона вважає нерентабельним, але зможе отримувати доходи у вигляді інфраструктурної складової тарифу, необхідної для покриття операційних витрат і підтримки безпосередньо залізничної інфраструктури. Юридичні можливості для цього є навіть за чинної нормативної бази. Справа тільки в бажанні та готовності до предметних переговорів", - резюмував П. Руденко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084192
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору