EN|RU|UK
 Суспільство
  1787  55

 Перше, чому мають вчитися діти в першому класі, - спілкуватися одне з одним, - член колегії Міносвіти Горбачов про Нову українську школу

Деякі батьки і педагоги "радянської формації" зі скепсисом сприйняли нові підходи до навчання дітей у молодших класах, але вони мають розуміти, що неможливо вимагати від 6-річної дитини "відповідальності і дисципліни" в тому сенсі, як це розуміє доросла людина. У 6-7 років основна пізнавальна діяльність дитини реалізується через ігри. Лише з дорослішанням дитини навчання змінює форми.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав директор Київської спеціалізованої школи імені Івана Багряного № 148 із поглибленим вивченням української мови, член колегії Міносвіти Сергій Горбачов, передає Цензор.НЕТ.

"Перше вересня 2018 р. Старт Нової української школи. Серед частини батьків та частини вчителів "радянської формації" (і вік тут ні до чого) - паніка: "Ай-ай-ай! Діти будуть лише гратися! А як же ЗНО? Давайте всіх першокласників негайно посадимо струнко та змусимо готуватися до ЗНО з першого дня в першому класі!" Шановні прихильники шкільної муштри, не панікуйте. Для батьків, які того не знають, або для педагогів, які погано вчили (або геть забули) вікову психологію, нагадаю деякі загальновідомі речі, які визнані всім цивілізованим світом та професійними, освіченими українськими педагогами. Крім адептів "радянської школи", звичайно.

Так от.

1. Дитина - зростає. Форми її пізнання світу стрімко змінюються з віком. У 6-7 років основна пізнавальна діяльність дитини реалізується через гру. У більш старшому віці навчання змінює форми - до більш високого рівня вимогливості до результатів навчання. І ми це будемо робити. І вже робимо.

2. Неможливо вимагати від 6-річної дитини "відповідальності та дисципліни" у тому сенсі, як це розуміє доросла людина: дитина сприймає світ зовсім інакше. Можна, звичайно, загнобити маленьку людину вимогами "сиди струнко, не запитуй зайвого, читай швидко, навіть, якщо не розумієш прочитаного" - тощо.

3. Відповідальність і звичку до навчальної праці учнів треба формувати поступово, наполегливо і відповідально. Перший крок - надзвичайна увага розвитку академічної доброчесності. Простіше кажучи: вчителям - об'єктивно оцінювати результати навчання, а дітям - перестати списувати. Бо саме несправедливі оцінки та тотальне списування нищать відповідальне ставлення до навчання.

4. Для тих, хто сильно схвильований тим, "що дитині ж тепер все дозволено, а в класі буде хаос", маю повідомити: перше, чому мають вчитися діти у першому класі, - спілкуватися одне з одним, враховувати не тільки власні бажання, але й бажання інших людей. І одне з перших завдань, які виконають діти в першому класі, - це спільно обговорити правила життя у класі, спільно їх ухвалити - і дотримуватися цих правил. І ці правила, до розробки яких дитина безпосередньо причетна, стають набагато більш вагомим регулятором поведінки, ніж вимоги вчителя", - пояснив Горбачов.

"Здавалося б, цілком зрозумілі та прості тези. Тези здорової школи і здорової педагогіки. Але ні, ще чимало людей не хочуть прийняти дитину як людину, яка має право на захоплююче пізнання світу, і прагнуть будь-що запхнути її в лещата "шкільної дисципліни". Так що - спротив вкрай необхідним змінам в освіті є і буде шаленим. Це - нормально. Дивно було б бачити інше. Але - нам своє робити. І все буде добре! Все буде заради дітей! Все буде #Нуш Перше, чому мають вчитися діти в першому класі, - спілкуватися одне з одним, - член колегії Міносвіти Горбачов про Нову українську школу 01", - резюмував він.

Перше, чому мають вчитися діти в першому класі, - спілкуватися одне з одним, - член колегії Міносвіти Горбачов про Нову українську школу 02
Перше, чому мають вчитися діти в першому класі, - спілкуватися одне з одним, - член колегії Міносвіти Горбачов про Нову українську школу 03

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084149
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору