EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  31052  215
Матеріали за темою:

 Константинопольська церква може надавати автокефалію без згоди інших церков, - Архієрейський собор у Стамбулі

На Архієрейському соборі Константинопольської церкви в Стамбулі сьогодні, 2 вересня, єпископи розглянули питання про те, наскільки Константинопольська церква уповноважена без згоди інших церков надавати автономію, автокефалію церкві, яка про це просить.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське.

Відповідь, яку ухвалили єпископи за результатами цього обговорення, ствердна: "так, Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без жодних узгоджень".

Раніше Вселенський патріарх Варфоломій в доповіді на відкритті Архієрейського собору навів численні приклади московського самоуправства щодо Київської митрополії, починаючи з XV століття.

1 вересня в Стамбулі почався Архієрейський собор Константинопольської церкви, однією з головних тем якого є надання Українській православній церкві автокефалії.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що вирішив звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати Томос про автокефалію Української помісної церкви.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

1-3 вересня в Константинополі відбудеться Синаксис - збори всіх верховних архієреїв Константинопольської православної церкви. В експертних церковних колах вважають, що на зборах буде порушено питання автокефалії Української, а також Македонської церков. У зв'язку з цим очікується різка реакція представників Сербської і Московської церкви відповідно.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084126
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору