EN|RU|UK
 Суспільство
  2734  58

 Ринок контрабандних книг сьогодні зрівнявся з ринком легальним, - директор видавництва "Віват" Орлова

Згідно з останніми даними, ринок контрабанди на сьогодні є зіставним з ринком легальної книжкової продукції.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла директор видавництва "Віват" Юлія Орлова.

"Той факт, що ми маємо податкову пільгу у вигляді відсутності ПДВ, безумовно, допомагає видавництвам. Але, це крапля в морі інших проблем. Дійсно була наснага після введення ліцензування російських книг. Але сьогодні ми зіткнулися з тим, що при відсутності подальшого втручання і впровадження комплексу заходів держави ринок очевидно стагнує. Допомога від держави книговидавцям необхідна, її здійснюють абсолютно у всіх європейських і східних країнах, в Америці. Однак абсолютно очевидно, що на сьогодні українське книговидання не є для держави пріоритетом. За статистикою, наданою Книжковою палатою, в 2018 році йде різке скорочення тиражів орієнтовно на 25%. Ці дані не остаточні, оскільки 2018-й ще не підійшов до кінця, однак статистика за перше півріччя вражає своєю негативною динамікою", - розповіла Орлова.

За її словами, падіння говорить про те, що видавництва скоро опиняться на межі виживання.

"На сьогодні існує три найболючіших питання, вирішенням яких терміново необхідно займатися: піратство, контрабанда, відсутність прозорої системи поповнення бібліотек. Професіоналізму, ентузіазму та бажання створювати якісний недорогий продукт з боку книговидавців досить для того, щоб книжковий ринок України був на рівні європейського. Але на ці запитання повинні звернути увагу на урядовому, державному рівні. Як би видавництва не об'єднувалися, що б не обговорювали, чи не ініціювали, і не робили, якщо не буде відповідного законодавчого регулювання, ситуація буде тільки погіршуватися", - пояснила вона.

Орлова також підкреслила, що понад 90% книг, які з'являються сьогодні в мережі, викладають незаконно.

"На сьогодні ми і близько не підійшли до реалій і правил, за якими працює західний ринок. Питання захисту інтелектуальної власності на заході чітко окреслені, прописані, закріплені ... У читачів і користувачів інтернет-ресурсів не виникає навіть думки про те, щоб скачати щось безкоштовно. Та й електронні книги коштують лише на 30% дешевше, ніж друковані. Років десять тому був сплеск популярності аудіокниг, потім ринок просів. Зараз він знову стає досить платоспроможним. А ось ринок електронних книг практично убитий піратством", - розповіла Орлова.

Вона також зазначила, що за останніми даними, ринок контрабанди наразі практично є зіставним з ринком легальної книжкової продукції.

"Ліцензування, безумовно, могло послужити поштовхом для збільшення контрабанди. Ввезення книг в обхід офіційної процедури збільшилося. Але варто звернути увагу також і на наявність контрафактної продукції, що виготовляється в нашій країні. Випуск контрафакту в Україні набирає обертів точно так само, як і контрабанда. Контрабанда та контрафакт існували і раніше, але не в таких обсягах.

Повний текст інтерв'ю з директором видавництва "Віват" Юлією Орловою читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084095
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору