EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  6253  133

 В українських лікарнях з'являться дві нові посади - гендиректор і медичний директор, - МОЗ

У Міністерстві охорони здоров'я України підготували проект змін, який передбачає поділ функцій головних лікарів лікарень.

Як передає Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

"Головні лікарі зараз тягнуть величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконуєють два фахівці - директор, який займається ключовими адміністративними питаннями, та управлінець, що курує всі медичні процеси. Це допомагає не перевантажувати одну людину та ефективніше налагоджувати роботу медзакладу.

Підготували проект змін, який допоможе розділити функції головних лікарів в Україні. Буде введено 2 нові посади - генерального директора/директора та медичного директора.

Це не просто перейменування посад головного лікаря та "начмеда". Нарешті, ми матимемо чіткий та адекватний розподіл функцій і вимог до двох управлінських посад.

Адже зараз директор (головний лікар) керує фактично усіма процесами, а "начмед", хоч номінально й відповідає за медичні питання, проте повністю залежний від рішень керівника. Зі змінами медичний директор стане самостійним управлінцем.

Медичний директор буде незалежнішим від генерального директора, матиме повноваження ухвалювати управлінські рішення самостійно, удосконалювати медичні послуги, організовувати пацієнтоорієнтоване лікування, самостійно підбирати медичні кадри тощо.

А генеральний директор займатиметься розвитком лікарні, координацією роботи закладу, залученням інвестицій, господарською діяльністю.

Наказ набуде чинності 1 січня 2019 року. Головні лікарі, які вже уклали чи укладуть трудові договори до того моменту, працюватимуть за старою моделлю - керуватимуть і адміністративними, і медичними процесами - до терміну, визначеного у договорі. Після завершення терміну дії договору головні лікарі зможуть пройти конкурс як на посаду генерального директора, так і на посаду медичного директора закладу охорони здоров’я", – підсумувала Супрун.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084082
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору