EN|RU|UK
 Суспільство
  6879  67
Матеріали за темою:

 Вселенський Патріархат може надати автокефалію Українській Православній церкві до кінця року - УПЦ КП

Вселенський Патріархат може до кінця 2018 року остаточно прийняти рішення про надання Україні Томосу про автокефалію Православної церкви.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в ефірі Громадського ТБ повідомив архієпископ, представник Київської Патріархії Євстратій (Зоря).

"Найбільш ймовірно, що це відбудеться впродовж вересня і жовтня, і не буде відкладено на листопад-грудень", - сказав Євстратій.

На його думку, сьогодні, коли в Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій повідомив Московському патріарху Кирилу про впровадження рішення щодо автокефалії в Україні - це було "точкою неповернення".

"Після таких заяв навряд чи Вселенський Патріархат відступатиме у своїх позиціях і відтягуватиме це (надання автокефалії - ред.) на невизначений час", - сказав Євстратій.

Як повідомив в ефірі Громадського журналіст Сакен Аймурзаєв, процедура надання Україні автокефалії Православної церкви буде такою: 1-3 вересня в Стамбулі українське питання розглянуть на церковному Соборі, потім - у десятих числах жовтня це обговорить Синод церкви Константинополя, на якому будуть присутні найближчі помічники патріарха Варфоломія. Саме в жовтні Варфоломій може оголосити остаточне рішення.

Зазначимо, що після рішення Вселенського Патріархату про дозвіл на створення в Україні єдиної помісної церкви в Києві ще повинні зібрати собор служителів Московського і Київського патріархату, де мають вибрати єдиного патріарха помісної церкви.

Потім до Києва приїде представник Константинопольської церкви і передасть Україні Томос про автокефалію.

Вранці 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч із Константинопольським патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив патріархові Кирилу про впровадження автокефалії в Україні.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що вирішив звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати Томос про автокефалію Української помісної церкви.

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв для передачі Вселенському патріарху Варфоломію Звернення про надання Українській церкві Томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

1-3 вересня в Константинополі відбудеться Синаксис - збори всіх верховних архієреїв Константинопольської православної церкви. В експертних церковних колах вважають, що на зборах буде порушено питання автокефалії української, а також македонської церков. У зв'язку з цим очікується різка реакція представників Сербської і Московської церкви відповідно.

На 10 вересня в Константинополі призначено черговий Собор, на якому питання Томосу для української церкви може бути оформлено вже юридично.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083984
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору