EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2051  27
Матеріали за темою:

 Україна приєдналася до санкцій ЄС проти Росії за будівництво Керченського моста і до продовження введених у 2014 році

Україна, Норвегія, Чорногорія та Албанія приєдналися до санкцій проти російських компаній, які брали участь у будівництві Керченського моста в окупований Крим, введених радою ЄС 30 липня 2018 року.

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС в п'ятницю, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"30 липня 2018 року Рада прийняла Рішення (CFSP) 2018/1085. У рішенні додаються додаткові особи до списку осіб, організацій і органів, що підлягають обмежувальним заходам... Країни-кандидати Чорногорія та Албанія, а також країна ЄАВТ, що є членом Європейського економічного простору, а також Україна приєднуються до цієї декларації", - йдеться в декларації високого представника від імені ЄС про узгодження позицій низки країн про обмежувальні заходи у відповідь на дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

"Вони (ці країни - Ред.) забезпечуватимуть, щоб їхня національна політика відповідала прийнятим рішенням Ради. Європейський союз приймає до відома це зобов'язання і вітає його", - йдеться в документі.

Крім того, ці ж чотири країни приєдналися до рішення Ради ЄС від 5 липня знову продовжити на півроку введені в 2014 році санкції щодо окремих секторів російської економіки.

Нагадуємо, 5 липня рада Євросоюзу продовжила до 31 січня 2019 року економічні санкції, метою яких є окремі сектори російської економіки. "Ці заходи спрямовані проти фінансового, енергетичного та оборонного секторів, а також проти сфери продукції подвійного призначення. Спочатку їх було введено 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні, а потім було посилено у вересні 2014 року", - наголошується в заяві.

Економічні санкції включають обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для 5 російських фінустанов, трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній, заборона на торгівлю зброєю, заборона на експорт в РФ товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії, обмеження доступу РФ до стратегічних технологій нафтовидобутку.

19 березня 2015 року Європейська рада пов'язала термін дії санкцій із повним виконанням мінських угод.

30 липня 2018 року Рада ЄС також ввела санкції щодо російських компаній, які брали участь у будівництві Керченського моста. Зокрема, з 31 липня під європейськими санкціями перебувають компанії ПАТ "Мостотрест" і ТОВ "Стройгазмонтаж", раніше включені в американський список санкцій, АТ "Институт Гипростроймост - Санкт-Петербург", АТ "Суднобудівний завод" Залив", ТОВ "Стройгазмонтаж - мост", вологодське АТ "ВАД".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083954
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору