EN|RU|UK
 Політика України
  601  1

 Держрегслужба відмовила Мінінфраструктури в погодженні методики розрахунку ставок портових зборів

Державна регуляторна служба України відмовила Міністерству інфраструктури України в погодженні проекту наказу "Про затвердження Методики розрахунку розміру ставок портових зборів".

Про це йдеться у відповідному рішенні Держрегслужби, текст якого має Бізнес-портал UAprom.

Згідно з документом, під час розгляду наказу в Держрегслужбу надійшли зауваження від зацікавлених представників суб'єктів господарювання та їхніх об'єднань, обсяг і характер яких свідчить про те, що закладений в основу наказу спосіб державного регулювання є потенційно складним для відповідного бізнес-середовища.

"Зауваження представників суб'єктів господарювання стосуються, зокрема ініціатив розробника щодо стягнення із судновласників і з портових операторів двох різних причальних зборів (або двох його складових - базової та інвестиційної), що може завдати суттєвої шкоди інвестиційній привабливості вітчизняних морських портів, а також не дозволить підвищити їхню конкурентоспроможність", - йдеться в рішенні ДРС.

У Держрегслужбі також уточнили, що ст.9 закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановлено, що всі зауваження і пропозиції щодо проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу підлягають обов'язковому розгляду розробником цього проекту.

"За результатами цього розгляду розробник проекту регуляторного акта повністю або частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє", - констатується в рішенні відомства.

Тому, як зазначили в Держрегслужбі, за результатами розгляду положень проекту наказу та аналізу його регуляторного впливу, встановлено, що проект розроблено без дотримання ключових принципів державної регуляторної політики - ефективності, збалансованості, прозорості та врахування громадської думки.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083686
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору