EN|RU|UK
 Політика України
  318  13

 Бізнес зацікавлений у довгостроковому плануванні тарифної політики УЗ, - Каленков

Бізнес зацікавлений у плануванні тарифної політики "Укрзалізниці" на 3-5 років вперед.

Про це заявив президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков, виступаючи на нараді в Державній регуляторній службі України, передає кореспондент МінпПрому.

"Ми готові обговорювати це питання, але обговорення має містити економічний аналіз, і брати до уваги не тільки зростання тарифів, але і збільшення всіх витрат вантажовідправників на перевезення", - сказав він.

О. Каленков звернув увагу на те, що запропонована уніфікація тарифів на порожні вагони призведе до збільшення витрат вантажовідправників мінімум на 10%. Він нагадав, що з осені минулого року в результаті підвищення вантажних залізничних тарифів на 15% та лібералізації вагонної складової витрати вантажовідправників вже зросли на 35%.

Таким чином, у разі уніфікації тарифів на порожняк, витрати вантажовідправників у цілому зростуть у півтора раза за неповні 9 міс. "У жодній країні жодна галузь не впорається зі зростанням логістичних витрат в півтора раза менше ніж за рік", - акцентував він.

"Тому ми звертаємося до економічного керівництва країни і до "Укрзалізниці" із закликом зупинити цей процес, повернутися за стіл переговорів і ще раз обговорити економічну доцільність цих кроків .... Я сподіваюся, що ми повернемося до обговорення цього питання, можливо, наступного року, а зараз це питання буде відкладено. Сподіваюся, керівництво країни та галузі знайде в собі сили зібрати всіх за столом переговорів та обговорити заходи, які дозволять "УЗ" поліпшити свою операційну діяльність", - сказав він.

Як повідомлялося, Державна регуляторна служба України прислухалася до думки галузевих асоціацій вантажовідправників і Європейської бізнес-асоціації та відмовилася погоджувати наказ Мінінфраструктури "Про внесення змін до коефіцієнти, які застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом в межах України, і пов'язані з ним послуги, щодо уніфікації тарифної політики на перевезення порожніх вагонів".

Раніше керівники профільних промислових асоціацій звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням дати відповідні доручення Міністерству інфраструктури та "Укрзалізниці" щодо відкликання та скасування проекту наказу міністерства.

На їхню думку, запропонована уніфікація тарифів на порожні вагони призведе до збільшення витрат вантажовласників в грошовому вимірі на 5,3 млрд грн на рік.

Зі свого боку, Європейська бізнес-асоціація звернулася до міністра інфраструктури України та керівництва "Укрзалізниці" із проханням про введення мораторію на підвищення вартості залізничних вантажних перевезень до створення державного регулятора в цій сфері, а також затвердження загальнодержавної моделі тарифоутворення на залізничні перевезення.

У своєму зверненні вантажовідправники зауважили, що за останні півтора року бізнес вже неодноразово відчув на собі негативні наслідки підвищення тарифів на залізничні перевезення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083682
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору