EN|RU|UK
 Суспільство
  1140  37

 Для реформи Нової української школи перепідготовку пройшло 40 тисяч учителів, - Гриневич

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сказала, хто має контролювати, щоб учителі застосовували ті активні методики навчання, які мають бути в Новій українській школі.

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона заявила в ефірі "5 каналу"

Гриневич сказала: "Зрозуміло, що відповідальні - директори, керівники навчальних закладів. Вони безпосередньо приймали цього вчителя на роботу і вони відповідають за те, що відбувається в школі".

Вона сказала, що і батьки мають включитися у процес і звертати увагу, як навчаються їхні діти: "Я впевнена, що будуть активні батьки, які спілкуватимуться зі своїми дітьми і розумітимуть, чи вчитель застосовує ці методики, чи не застосовує. У разі, якщо ви бачите, що нічого не відбувається, - я не відкидаю можливості, що таке може бути, бо як завжди є ті, хто не хоче жодних змін".

Міністр додала: "Перепідготовку пройшли понад 40 тисяч учителів - це 22 000 вчителів початкової школи і вчителів іноземних мов, які будуть у першому класі викладати іноземні мови. І зараз важливо - керівник відповідальний, тому ви (батьки. - Ред.) можете до керівника закладу звернутися, якщо ні - то до органів місцевого самоврядування".

Гриневич також розповіла, що Міносвіти створює служби захисту освіти - регіональні підрозділи, - де ці регіональні підрозділи зможуть моніторити роботу вчителів. "Щоб їм (учителям. - Ред.) також надавати певну допомогу і унезалежнити їх, дати їм більш незалежний інструмент оцінки роботи від органів місцевого самоврядування, які зобов'язані забезпечувати умови навчання. Власне, забезпечити все необхідне обладнання і нормальні умови навчання", - сказала міністр.

Гриневич також сказала, чи можна буде звільняти вчителів, які не керуватимуться рекомендаціями щодо навчання першачків: "Все залежатиме, в який спосіб він це робить. Бо є трудовий кодекс і всі причини, можливі для звільнення вчителя, там виписані. Бо якщо вчитель не виконує своїх посадових обов'язків і, як правило, дається догана, адміністративне стягнення, якщо таких адміністративних стягнень є декілька, то це може бути підставою для звільнення. Але я вірю в українського вчителя, повірте, що дуже багато українських учителів уже сьогодні в багатьох школах працювали за методиками Нової української школи. Наше завдання - зробити це доступним для всіх дітей України, а не тільки для окремих шкіл, де працюють такі талановиті вчителі".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083581
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору