EN|RU|UK
 Події, Суспільство
  7324  90

 Під час Іловайської операції загинуло 366 українських воїнів, 17 зникли безвісти

Історик, заступник директора військово-історичного музею Міністерства оборони України Ярослав Тинченко оприлюднив результати своїх досліджень про кількість загиблих і зниклих безвісти під Іловайськом у серпні 2014 року.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він написав у своєму блозі на "Українському тижні".

Тинченко зазначив: "Складно коментувати захід, що відбувся сьогодні в Генеральному штабі Збройних Сил України: прес-конференція "Аналіз бойових дій Іловайська 24-29 серпня 2014 р.". І, напевно, мені - працівникові Міністерства оборони України не варто це робити.

Скажу лише, що якщо інформація про 200 загиблих російських військових в Іловайську у когось може викликати гірку іронію, а у когось - посмішку, то продовжувати стверджувати ніби 11 "іловайців" перебувають у полоні - м'яко кажучи, неетично. Перед сім'ями. А ще це небезпечно в політичному сенсі. Адже за словами спікерів МОУ значить, що Петро Порошенко, його довірена особа в питанні обміну полонених народний депутат Ірина Геращенко та інші політики не змогли звільнити цих 11 заручників.

Сумна статистика щодо Іловайська на сьогодні така:

Всього впродовж 7 - 29 (31) серпня загинули внаслідок виконання Іловайської операції і подальшого розстрілу в так званому "зеленому коридорі" 366 військовослужбовців (а також співробітників МВС і добровольців, - ред), із них:

- 14 досі взагалі не ідентифіковані,

- 27 ідентифіковані завдяки експертизі ДНК і комплексу інших доказів, але сім'ї відмовляються вірити в смерть своїх близьких.

Ще 17 - не знайдені. Більшість із них, швидше за все загинуло в полоні, ще кілька - ймовірно, живі, але переховуються.

Минулого року, 29 серпня 2017 року, я обіцяв, що за пару місяців (йшлося про 14 жовтня) викладу в вільний доступ у мережу інтернет вичерпний список українських втрат Іловайська. Однак, нові обставини весь час не дозволяли цього зробити. За минулий рік вдалося ідентифікувати за ДНК ще трьох героїв: Андрія Щербину ("Портоса", батальйон "Донбас"), Павла Петренка ("Купола"), а також Євгена Петрова (17-та окрема танкова бригада). Крім того, були внесені ще деякі уточнення і доповнення.

Зараз, на сьогодні я готовий викласти у вільний доступ весь "Іловайський мартиролог". Він має 120 сторінок, хоча можна було написати про це в рази більше.

Хочу підкреслити, що цей документ складено особисто мною як пошукачем. Жодні офіційні організації, перш за все ті, в яких я працюю (поки що), до його складання не мають стосунку.

Іловайський мартиролог - за посиланням.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083564
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору