EN|RU|UK
 Політика України
  4239  18

 Російські спецслужби готують силові провокації з "українськими паломниками" в Стамбулі під час візиту делегації РПЦ, - Тимчук

У зв'язку з візитом делегації РПЦ на Фанар 31 серпня для зустрічі з Вселенським Патріархом Варфоломієм, російські спецслужби готують усілякі провокації на території України для формування вигідного Москві інформаційного порядку денного напередодні згаданого візиту, а також плануються деструктивні заходи безпосередньо в самому Стамбулі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише на своїй сторінці в Facebook депутат ВР від "Народного фронту" Дмитро Тимчук

"За інформацією групи ІС, в ракурсі візиту делегації РПЦ (на чолі патріарха Кирила або митрополита Іларіона, як раніше повідомлялося, на даний момент питання ще вирішується) на Фанар 31 серпня для зустрічі з Вселенським Патріархом Варфоломієм з питання недопущення надання Томосу про автокефалію УППЦ, російські спецслужби (ФСБ РФ і СВР РФ) готують усілякі провокації на території України для формування вигідного Москві інформаційного порядку денного напередодні згаданого візиту, а також планують деструктивні заходи безпосередньо в самому Стамбулі. За даними наших джерел, ФСБ РФ ініційовано та сформовано кілька груп "українських паломників". Ці групи мають прибути у Стамбул і під координацією вже резидентури СВР РФ в Туреччині вчинити провокації щодо делегації РПЦ під час її прибуття і перебування на Фанарі, в т.ч. числі силового характеру, під виглядом "патріотично і радикально налаштованих громадян України з відповідною атрибутикою". Далі, згідно з планом російських спецслужб, після затримання "українських патріотів і радикалів" місцевими правоохоронними органами, вони повинні будуть озвучити, в т.ч. і на камеру, що "прибули до Туреччини і вчинили провокації за завданням українських спецслужб, а саме питання координувалося безпосередньо з АП України", - пише Тимчук.

За словами депутата, цей комплекс заходів російських спецслужб має на меті:

- спробувати дискредитувати українську владу перед Вселенським патріархом і світовим співтовариством, в т.ч. і перед іншими Помісними церквами;

- сформувати додаткову інформаційну картинку і посилити позиції делегації РПЦ перед зустріччю в контексті того, що "українська влада і радикали мало того, що вже переслідують і залякують представників Московського патріархату на території України, то ще й цинічно дозволяють собі такі самі дії і в Святая Святих" .

Раніше у своєму пості в Facebook Тимчук повідомляв, що ФСБ РФ і СВР РФ в "безсилій люті схоже вирішили використати свій останній інструмент, яким вони люблять користуватися - загроза силою".

"Так, Кам'янець-Подільська єпархія екзархату РПЦ в Україні організувала Хресний хід у Почаївську лавру. При цьому, на паломників "тітушного" вигляду, представники єпархії в Почаєві напнули футболки із закликом "готуватися до війни". Як ми пам'ятаємо, "релігійна війна", яку всі нам обіцяють і чим нас і міжнародне співтовариство, а також Фанар залякують - це та фішка, якою оперують В.Новинський, представники екзархату РПЦ в Україні і московські експерти всіх мастей. Крім того, в натовпі несли "православний прапор ДНР", який проросійські терористи в 2014 році "освятили" в Донецьку і під яким "шахтарі і трактористи" ходили в бій проти "київської хунти". Мета цього дійства - показати готовність Кремля пролити кров на релігійному ґрунті, а також формування передумов і інформаційного фону для подальших провокацій", - написав Тимчук.

"Крім того, за інформацією групи ІС, керівництво Одеської єпархії екзархату РПЦ в Україні отримало з секретаріату Московського патріархату і відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ чергове розпорядження. У цьому розпорядженні йдеться про необхідність ширше використовувати фактор "політичного православ'я" для подальшого розхитування і дестабілізації соціально-політичної ситуації в регіоні та створення напруженості серед громадськості на релігійному ґрунті. При цьому, в розпорядженні акцентовано увагу, що ці заходи мають відбуватися в активнішій формі, а саме організації і проведенні акцій протесту і непокори за участі парафіян екзархату РПЦ в Україні. Головними організаторами цих дій будуть глава патріархального відділу із взаємодії з військовими формуваннями та правозахисними організаціями Одеської єпархії екзархату РПЦ в Україні ("УПЦ МП") протоієрей Сергій Дмитрієв, намісник Одеського Свято-Іверського чоловічого монастиря архімандрит Діодор, викладач Одеської духовної семінарії Євген Куценко і настоятель Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря ігуменя Серафима. При цьому, за нашими даними, на результативність і ефективність вже проведених і запланованих російською стороною деструктивних заходів на даний момент дуже впливає ситуація всередині Одеської єпархії екзархату РПЦ в Україні, а саме, значне зменшення кількості священиків, які підтримують радикалізацію ситуації в Одеському регіоні, і, навпаки, збільшення прихильників ідеї автокефалії УППЦ", - зазначає Тимчук.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083513
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору