EN|RU|UK
 Політика України
  3095  82

 Підручники для перших класів надійдуть до шкіл у жовтні, для десятих - у листопаді, - Гриневич

Зараз друк трьох підручників заблоковано судом через виявлений у них плагіат, а підручники з історії відправлено на доопрацювання через виявлену в них радянську історіографію.

Підручники для першого класу надійдуть до шкіл у жовтні, а для десятикласників аж у листопаді. До цього старшокласники працюватимуть із електронними версіями, а першачкам книги будуть ще не потрібні, заявила під час засідання уряду міністр освіти Лілія Гриневич. При цьому вона зазначила, що графік надходження підручників у школи змістився приблизно на місяць, передає Цензор.НЕТ із посиланням на zn.ua.

Згідно з новою навчальною програмою, перший місяць навчання в школі учні перших класів працюватимуть без підручників і зошитів, адаптуватимуться до нового середовища і навчального процесу, а до навчання візьмуться вже в жовтні, коли надійдуть відповідні матеріали. При цьому Гриневич застерегла вчителів від спроб просити батьків купити підручники або якісь навчальні матеріали для першокласників.

Міністр розповіла, що зараз у друку перебувають три лінійки підручників для школярів - для перших, п'ятих і десятих класів, а також словники для шкіл національних меншин. При цьому всі готові версії підручників вже розміщено на сайті Міністерства освіти, і учні зможуть їх завантажити.

"Зараз ми трансформуємо план доставки підручників, який було затверджено міністерством. 80% підручників для 5 класів вже розвезено в області, триває друк і розвезення підручників до базових центрів. А от 10-ті класи тільки друкують і доставлять тільки в листопаді. Але всі електронні версії вже доступні на сайті", - зазначила міністр.

При цьому Гриневич розповіла, що через судові позови заблоковано друк підручників із біології та географії для 10-х класів, і підручник з інформатики для 5 класу. Причина - виявлення плагіату в посібниках. Також на доопрацюванні перебувають підручники з історії, де знайшли радянську історіографію.

"У підручниках з історії, як виявилося, є цілком радянська історіографія, яку пропустила експертиза. Їх відправили на доопрацювання, щоби не допускати друку неякісних підручників. Адже ми краще взагалі не надрукуємо їх, аніж віддамо дітям неякісні посібники", - заявила Гриневич.

Ще однією причиною затримки друку підручників міністр назвала обмежені можливості українських поліграфкомбінатів, які не в змозі надрукувати якісні книги для дітей. При цьому вона припустила, що наступного року МОН звернеться до зарубіжних видавництв, аби вирішити цю проблему.

Також на затримку друку підручників вплинули погана процедура експертизи підручників і "слабкість Інституту модернізації освіти", які не змогли впоратися зі своєю роботою. Тому в міністерстві планують передати процедуру експертизи підручників іншим інституціям.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083461
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору