EN|RU|UK
 Політика України
  17552  161

 Не гірше, ніж у ЄС: експерти розповіли, де українці можуть гідно заробити вдома

Зараз в Україні представники ІТ-сектору, лікарі і навіть таксисти мають можливість отримувати такі ж зарплати, як заробітчани в Європейському Союзі.

Крім того, аналогічне вікно можливостей з'являється і в інших сферах діяльності, тому людям не варто поспішати виїжджати на роботу за кордон, заявив президент благодійної організації "Карітас Україна" Андрій Васькович в ефірі "5 каналу", повідомляє "Обозреватель".

Своєю чергою, директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України Сергій Ніколайчук переконаний, що найближчим часом додаткові перспективи для працевлаштування громадян дасть активний розвиток малого і середнього бізнесу.

"Розвиток малого та середнього бізнесу в будь-якій країні - це дуже важливий елемент економічного зростання і потенціалу економіки. Так само я думаю, що в Україні цей сектор ще має дуже значний потенціал для подальшого зростання", - наголосив він.

Що стосується вищезгаданого сектору інформаційних технологій, то він вже зараз є одним із драйверів української економіки, адже в 2017 році приніс $3,6 млрд експорту. А це - третя позиція після традиційних для України агросектору та металургії.

На думку експертів, саме ІТ-спеціалісти можуть стати прикладом для інших спеціальностей. Адже їхній успіх буде спонукати людей залишатися працювати в Україні. І подібні прецеденти вже є. Так, таксист Анатолій Семак розповідає, що мав 10-річний досвід роботи за кордоном, однак зараз у рідній країні йому вдається заробляти не менше, ніж далеко від дому і родини.

"Працюючи в таксі, людина може заробляти 30 тис. грн, працюючи 12-13 годин на добу, подібно, як люди працюють за кордоном. Живу за 200 кілометрів (від Києва. - Ред.), місто Лубни. Я приїхав сюди, і я тут заробляю гроші. Я розумію, що є можливість. В Україні можна заробляти, якщо до цього прагнути, цього хотіти", - каже чоловік.

Крім того, ще одним плюсом на користь роботи в Україні експерти називають дешевше проживання: зараз у багатьох галузях українські роботодавці вже пропонують заробітки не гірші, ніж у Європі, а ціни на товари і послуги при цьому в нас в рази менші. Усе це разом із фактором близькості рідних і дому, на їхню думку, свідчить про те, що хвиля трудової міграції поступово згасатиме.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083440
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору