EN|RU|UK
 Політика України
  2517  46
Матеріали за темою:

 Кабмін на сьогоднішньому засіданні планує розширити перелік заборонених російських товарів

Кабінет Міністрів України на засіданні 29 серпня має намір внести зміни до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, які походять з Російської Федерації, про це йдеться в порядку денному засідання.

Кабінет Міністрів України на сьогоднішньому засіданні має намір розширити перелік товарів, які заборонені до ввезення з Росії. Уряд також має намір внести зміни до переліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, яким надаються повноваження на експорт товарів військового призначення власного виробництва та імпорт товарів військового призначення для використання у власному виробництві. Серед іншого Кабмін схвалить законопроект про внесення змін до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо звільнення від призову на військову службу з мобілізації громадян України, які працюють в міжнародних організаціях, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

На засіданні планується затвердити план заходів на 2018-2021 роки щодо реалізації Стратегії державної міграційної політики України на період до 2025 року.

Крім того, уряд затвердить порядок цільового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти і положення про конкурс з обрання членів Національного агентства щодо забезпечення якості вищої освіти.

На засіданні також будуть розглянуті питання про затвердження порядку проведення Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами державного фінансового аудиту державних (регіональних) цільових програм і про реалізацію експериментального проекту у сфері примусового виконання рішень.

На засіданні будуть розглянуті кадрові питання й питання з обмеженим доступом.

Початок засідання уряду під головуванням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана заплановано на 11:00.

Кабінет Міністрів України планує на засіданні 29 серпня додати клінкерний цемент до переліку товарів, заборонених до ввезення на територію України з Російської Федерації. Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови Кабміну, така міра покликана захистити економічні інтереси України у зв'язку із забороною РФ на ввезення низки українських товарів, а також на транзит товарів через Росію в Казахстан і Киргизстан.

За інформацією в документі, імпорт російського клінкеру в Україні у 2017 році зріс майже вдвічі, його частка в загальному імпорті становить 85-87%, а в січні-травні 2018 року частка російського клінкеру зросла до 100%.

"Існує тенденція до подальшого збільшення частки імпорту цементного клінкеру, що пов'язано з недобросовісною конкуренцією через занижені ціни на енергоносії в РФ ... і може призвести до зупинки вітчизняного виробництва і зумовити залежність стратегічного будівництва в Україні від РФ", - йдеться в пояснювальній записці.

Автори проекту зазначають, що заборона на ввезення клінкеру з Росії не створить дефіцит цементу, а в разі необхідності клінкер можна імпортувати із сусідніх країн ЄС. На їхню думку, таке рішення також сприятиме збільшенню виробництва цементу українськими підприємствами.

Згідно з проектом постанови, заборона на ввезення російського клінкеру набуде чинності через 10 днів після опублікування документа.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083406
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору