EN|RU|UK
 Політика України
  5234  68

 Україна повідомить Росії про бажання припинити дію договору про дружбу до кінця вересня, - Клімкін

Міністр закордонних справ Павло Клімкін запевняє, що до 30 вересня Україна офіційно повідомить Росії про бажання припинити дію договору про дружбу, співпрацю і партнерство.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він сказав Українським Новинам.

"Президент про це оголосив сьогодні, тому що є часові рамки, коли це має бути зроблено, - до 30 вересня", - сказав він.

Згідно з договором, якщо за 6 місяців до закінчення 10-річного терміну дії документа одна зі сторін не повідомить другій про бажання припинити його дію, він автоматично буде продовжений на наступні 10 років.

Тобто дія цього договору автоматично буде продовжена на 10 років із 1 квітня 2019 року, якщо Україна не повідомить Росії про бажання його припинити до 30 вересня.

При цьому Клімкін не відповів на запитання про те, чому Президент у вівторок заявив про намір України денонсувати договір, хоча ще у квітні не підтримував відповідну ініціативу МЗС і заявляв про намір припинити в односторонньому порядку дію окремих положень документа.

"Сьогодні Президент висловив позицію. Так, ми зіткнулися з якимись юридичними питаннями, але загалом цілком зрозуміло, що не може бути нікого договору про дружбу і співпрацю з Росією", - сказав він.

У вівторок під час наради з послами в іноземних державах Порошенко заявив, що Україна підійшла підготовленою і юридично захищеною до припинення дії договору і закликав МЗС внести необхідні документи для початку цього процесу.

Інших подробиць він не повідомив, як і не пояснив, чому змінив свою позицію.

Нагадаємо, у квітні Порошенко анонсував внесення до парламенту законопроекту про одностороннє припинення дії окремих положень договору, наприклад, щодо стратегічного партнерства чи про двосторонню співпрацю у сфері військового та військово-технічного співробітництва.

Водночас він наголошував, що повністю денонсувати договір не можна, оскільки для України важливі договірні положення, у яких ідеться, що сторони поважають територіальну цілісність одна одної та підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів.

28 серпня Порошенко заявив, що Україна планує розірвати договір про дружбу і співпрацю з РФ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083396
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору