EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  4182  33

 Від сьогодні набула чинності норма про накладення штрафів на суму боргу з аліментів

Сьогодні, 29 серпня 2018 року, набула чинності норма закону про накладення додаткових штрафів на суму боргу з аліментів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Мін'юсту.

Повідомляється, що однією з новацій другого пакету законів "Чужих Дітей Чи не Буває", спрямованих на посилення захисту прав дітей та запровадження інституту відповідального батьківства, стало впровадження додаткових штрафних санкцій за заборгованість з аліментів понад 1 рік. Ці штрафи будуть спрямовані безпосередньо дітям і є своєрідною компенсацією за несвоєчасне отримання ними коштів.

"Якщо у платника аліментів виникає заборгованість у сукупному розмірі більша, ніж сума відповідних платежів за 1 рік, то на таку особу накладатиметься штраф у розмірі 20% від заборгованої суми. Якщо ж заборгована сума перевищуватиме в сукупному розмірі суму відповідних платежів за 2 роки, то в такому випадку штраф збільшуватиметься і відповідно становитиме вже 30% відповідно. У випадку заборгованості на суму платежів за 3 роки штраф зросте до 50% від суми боргу", - повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

Так, наприклад, якщо особа, що має сплачувати аліменти щомісяця в розмірі 2000 гривень, ухилятиметься від їх сплати протягом 1 року, то сума боргу становитиме 24 000 гривень. У зв’язку з цим виконавцем на таку особу буде накладено штраф у розмірі 20% від цієї суми, а саме в розмірі 4 800 гривень (24 000/100 х 20% = 4800 грн). Таким чином, загальна сума, що підлягатиме сплаті на утримання дитини, у випадку заборгованості становитиме вже 28 800 гривень.

За словами Світлани Глущенко, така система стимулюватиме недобросовісних батьків до виконання їхнього основного обов’язку щодо власної дитини, адже інакше вони отримають негативні фінансові наслідки.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083391
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору