EN|RU|UK
 Суспільство
  2486  15

 Вербувальники насильно перетворюють українців у наркокур'єрів, - начальник департаменту Нацполіції боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Артем Крищенко

Раніше ті, хто їхав на заробітки за кордон, ризикували потрапити в рабство або секс-бізнес. Тепер вони можуть самі стати злочинцями.

Про це Цензор.НЕТ розповів в ексклюзивному інтерв'ю начальник департаменту Нацполіції боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Артем Крищенко.

"Минулого року нам вдалося повернути двох чоловіків, які були втягнуті в злочинну діяльність шляхом трудового рабства. Вони перевозили до Бразилії наркотики", - розповів Крищенко. Чоловіки навіть не знали, який саме вантаж везуть. "Їм дали валізи, але не показали, що в них. Валізи були з подвійним дном. Зараз так облаштовують тайники з наркотиками, що людина, яка не знає, що всередині, нічого не знайде, навіть якщо відкриє", - розповідає поліцейський.

Горе-"працівники" думали, що їдуть у Бразилію працювати перекладачами і кур'єрами дорогоцінних металів. Обох затримала бразильська поліція. Після того, як Україна надала докази, що чоловіки перевозили наркотики не з доброї волі, кримінальну справу проти одного з них закрили. Другого вже встигли засудити, але виправдали.

Артем Крищенко каже, що такі ситуації - не рідкість. У Росії українці, яких силою чи обманом змусили стати наркокур'єрами, отримують терміни по 12-13 років. Спосіб врятуватися один: піти на співпрацю з ФСБ.

"За нашими джерелами, українців, які відбувають покарання на території сусідньої держави, вербують представники ФСБ. Їм пропонують замість відбування покарання воювати на Донбасі, рік контракту і "чисті" документи", - говорить поліцейський.

Повний текст інтерв'ю з Артемом Крищенком читайте тут.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083356
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору