EN|RU|UK
 Суспільство
  563  8

 За статтею "торгівля людьми" за 7 місяців цього року відкрили 206 кримінальних проваджень

Найбільший ризик потрапити в рабство - у чоловіків віком від 25 до 35 і жінок віком від 18 до 30 років.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів Артем Крищенко, начальник департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Нацполіції.

За його словами, 108 із цих 206 справ пов'язані з сексуальним рабством, а 64 - з трудовим. Решта злочинів - це продаж дітей та торгівля органами.

"Найбільш уразливі до трудової експлуатації насамперед одружені чоловіки віеом від 25 до 35 років, до сексуальної - незаміжні жінки віком 18-30 років", - говорить Крищенко. За словами поліцейського, вербувальники заманюють українців обіцянками високої зарплати. Люди приходять до них самі і приводять своїх друзів. А врешті опиняються в рабстві.

За статтею торгівля людьми за 7 місяців цього року відкрили 206 кримінальних проваджень 01

"У нас є низка прикладів у Вінницькій, Одеській, Дніпропетровській областях, коли людей під охороною тримали на заводах, змушуючи працювати за їжу. Як правило, це закриті цехи, без вікон, є тільки двері на вхід і вихід. Крім охоронців - наглядачі", - розповів Крищенко Цензор.НЕТ.

Найбільшу кількість випадків торгівлі людьми виявлено в Одеській, Дніпропетровській, Харківській, Чернігівській, Львівській та Донецькій областях.

Притягнути до відповідальності тих, хто перетворює людей на рабів, вдається далеко не завжди. З 2012 по 2016 рік за статтею 149 КК України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) засуджено 266 осіб. Тільки 124 із них засуджені до позбавлення волі.

"На жаль, наші співвітчизники, нехтуючи власною безпекою, погоджуються на сумнівного роду пропозиції з працевлаштування, а коли потрапляють в умови, які не відповідають обіцяним, замість того щоб звернутися в поліцію по допомогу, навпаки, приховують факти їх експлуатації. А в деяких випадках навіть заперечують їх, що в процесуальному сенсі унеможливлює подальше документування таких злочинів. Адже відсутність заявника або потерпілого зводить до нуля ефективність роботи правоохоронців і робить справу безперспективною і неможливою для передачі в суд", - говорить Крищенко.

Повне інтерв'ю з начальником департаменту Нацполіції боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, Артемом Крищенком, читайте тут.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083321
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору