EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  1221  38

 Нацбанк розраховує отримати транш МВФ до кінця осені, - Чурій

Національний банк України (НБУ) розраховує отримати черговий кредитний транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) у рамках програми EFF до кінця осені, повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

"Наш прогноз - нам вдасться домовитися з МВФ, і в наш прогноз ми закладаємо отримання траншу до кінця осені в сумі близько $2 млрд", - сказав він під час "круглого столу", організованого "Фінансовим клубом", у Києві у вівторок, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Заступник голови НБУ також нагадав, що співпраця з Фондом відкриває Україні шлях до залучення фінансування від інших міжнародних організацій, як Світовий банк і Європейська комісія, на загальну суму приблизно $1,5 млрд.

"Ми можемо отримати ці кошти до кінця року", - сказав О. Чурій.

Більше того, додав він, це буде позитивним сигналом для приватних інвесторів, і Україна зможе вийти на зовнішній борговий ринок і розмістити довші цінні папери і за нижчою ставкою (порівняно з останнім шестимісячним випуском на $725 млн, розміщеним із прибутковістю 9,1% річних. - Ред.).

"Ми очікуємо, що Міністерство фінансів зможе розмістити євробонди на суму близько $1,5 млрд. Це досить серйозна сума, яка зайде в резерви, яка дозволить країні здійснювати зовнішні виплати та Національному банку операції на валютному ринку", - сказав він.

Також О. Чурій звернув увагу, що вартість запозичення на зовнішньому ринку залежить не тільки від МВФ, але і від ситуації на світових ринках.

"Вона на сьогодні не зовсім сприятлива для ринків, що розвиваються. Але ситуація динамічна і може швидко змінитися. Принаймні, у Мінфіну буде можливість вийти з позикою, яка їм необхідна для фінансування і поточних виплат за боргами, і дефіциту бюджету", - сказав заступник голови НБУ.

Кредитний транш Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі SDR1,418 млрд ($1,98 млрд за поточним курсом) за підсумками четвертого перегляду програми розширеного фінансування EFF надійде в другій половині 2018 року, такий прогноз є в оновленій борговій презентації України, розміщеній Мінфіном на своєму сайті.

Фінансове відомство зазначає, що два основні проблемні питання для його виділення - підвищення тарифів на газ для побутових споживачів і дотримання граничного розміру дефіциту в 2,5% ВВП — перебувають у процесі вирішення (in progress).

Стосовно ще шести траншів за програмою EFF прогноз у презентації відсутній.

Мінфін також наводить графік очікуваних виплат за зовнішнім держборгом на період до 2023 року станом на кінець травня цього року (без урахування минулих після розміщень ОВДП і валютних нот на $725 млн. - Ред.). Згідно з ним, у поточному році вони становлять $ 3,4 млрд, з яких обслуговування - $1,5 млрд і погашення основного боргу міжнародним фінансовим організаціям (МФО) $1,9 млрд.

Наступного року виплати збільшуються до $5 млрд, зокрема обслуговування - до $1,6 млрд. На погашення основного боргу перед МФО має піти $1,6 млрд, перед власниками єврооблігацій - $1,7 млрд, країнам-кредиторам - $0,2 млрд.

Згідно з оприлюдненим графіком, зовнішні виплати досягнуть піку в 2020 році: відсотки - $1,5 млрд, МФО - $1,8 млрд, єврооблігації - $2,4 млрд, офіційні кредити - $0,2 млрд.

У наступні три роки витрати на зовнішній борг будуть поступово скорочуватися: 2021 - $5 млрд, 2022 - $4,1 млрд і 2023 - $4 млрд.

Мінфін уточнює, що з урахуванням внутрішнього загалом виплати за держборгом на кінець травня цього року оцінювалися в поточному році в $11,4 млрд (обслуговування внутрішнього боргу - $2,7 млрд, погашення - $5,3 млрд), у 2019 році - $10, 8 млрд ($2,5 млрд і $3,3 млрд), у 2020 році - $9,1 млрд (обслуговування внутрішнього боргу - $1,9 млрд, погашення - $1,4 млрд).

Відомство також зазначило, що на 17 липня залучило через розміщення ОВДП 89,4 млрд грн (використаний курс 26,19 грн/$1 на 1 липня), або 72% від річного бюджетного плану в 123,8 млрд грн (використаний прогнозний курс бюджету 30,1 грн/$1), тоді як надходження від намічених у держбюджеті зовнішніх запозичень у 91,2 млрд грн та 21,3 млрд грн поки відсутні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083276
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору