EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4926  5

 В Україні вдосконалено порядок виїзду дітей за кордон

Сьогодні, 28 серпня 2018 року, набув чинності Закон України № 2475-VIII "Про внесення змін до деяких актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту дитини на належне утримання", який було ухвалено Верховною Радою України від 3 липня 2018. А 22 серпня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 619 "Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України", яка набуває чинності також відсьогодні.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Урядовий портал.

"Метою внесення змін до законодавства в цій сфері, в першу чергу, є захист прав дітей. Водночас, аби врахувати інтереси обох батьків, удосконалено норму законопроекту щодо виїзду за кордон дитини, яка проживає в неповній родині", - сказано в повідомленні.

Зазначено, що згідно з пропонованими змінами той із батьків, що проживає з дитиною, може самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон за наявності заборгованості зі сплати аліментів іншого з батьків більше 4 місяців. Тоді ж законопроект передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, із ким проживає дитина, не тільки на лікування, навчання та відпочинок, а й із метою її участі в дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, зокрема в складі організованої групи дітей.

У повідомленні підкреслюють, що раніше для цього потрібно було отримати нотаріальний дозвіл, чим часто користувалися боржники та шантажували колишніх дружину чи чоловіка, вимагаючи відмовитися від аліментів.

Крім того зазначено, що у зв'язку зі змінами в цьому пункті, збалансовано права обох батьків. Тобто право виїхати ненадовго за межі України з малюком також отримає той із батьків, який не проживає з дитиною. Проте тільки в разі, коли він є добросовісним платником аліментів.

Для цього йому необхідно звернутися з письмовою заявою до того з батьків, який проживає з дитиною. Дозвіл має бути надано протягом 10 днів. В іншому випадку за спрощеним порядком у наказному провадженні таке рішення виносить суд.

"За умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України передбачено адміністративну відповідальність.

До того ж, якщо на громадянина накладено адміністративне стягнення за вчинення такого правопорушення, він тимчасово обмежується в праві на виїзд за кордон із дитиною. Строк такого обмеження становить 1 рік, окрім випадків наявності нотаріально засвідченої згоди на виїзд дитини другого з батьків", - підкреслили у відомстві.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083251
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору