EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  5250  19

 "Штампів більше не буде": новий законопроект 7010 передбачає значне скорочення часу проходження митних процедур, - Острікова

Новий законопроект 7010 передбачає значне скорочення часу проходження митних процедур, а також скорочує кількість чиновників, які перебувають у пункті пропуску.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла народний депутат від "Самопомочі", глава підкомітету з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу Комітету ВР з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова.

"Революційність цього законопроекту в тому, що він забезпечує взаємодію між декларантом та митницею і іншими суміжними контролюючими органами винятково в електронному вигляді через Єдиний державний веб-портал "Єдине вікно для міжнародної торгівлі". Будь-який державний орган, який видає той чи інший дозвільний документ від Національного банку до Служби безпеки, від екологів до фіто санітарів, буде зобов'язаний внести цей документ в електронній формі в Єдиний державний портал "Єдине вікно для міжнародної торгівлі". Не зробити цього він не може. Підприємець як імпортер, так і експортер, вже не повинен цей документ копіювати, сканувати, комусь надсилати і приєднувати до митної декларації. Тобто ми реалізуємо принцип: якщо держава видала якийсь дозвільний документ, вона має володіти інформацією про нього і не має цю інформацію ще раз запитувати чи витребовувати в підприємця. Це все прописано в законопроекті, який було ухвалено Верховною Радою як закон. Але, як завжди це водиться в добрих традиціях українського парламенту, в добрий законопроект закралися лобістські норми, не пов'язані ані з митницею, ані з Єдиним вікном, та які стосуються державних дотацій на вагони для перевезення зерна. Через ці норми в доброму законопроекті Президент його заветував. Точніше, надав Верховній Раді пропозиції підтримати законопроект за винятком цих норм про дотації на вагони для перевезення зерна. І я маю попередню домовленість із колегами з уряду, з Комітету, що ми будемо цей закон з пропозиціями Президента ставити на розгляд одним із перших питань прийдешньої сесії у вересні", - розповіла Острікова.

За її словами, цей законопроект подано народними депутатами Кришиним, Южаніною (головою комітету ВР з питань податкової та митної політики) та самою Остріковою.

"Влада у вигляді Кабінету міністрів внесла цей законопроект до топ-35 пріоритетів уряду. І тут якраз це успішний приклад, коли, перебуваючи в опозиції, якщо ти в опозиції до влади, а не в опозиції до держави, то ти завжди будеш працювати і підтримувати добрі для людей ініціативи".

За словами нардепа, згідно з новим законом у пункті пропуску залишаться тільки митник і прикордонник.

"Штампів більше не буде. Єдине вікно - це електрона система, де всі учасники взаємодіють через комп’ютер з використанням свого електронного цифрового підпису", - заявила Острікова, зазначивши, що в разі ухвалення такого закону затримувати на кордоні товар з вантажами тижнями ніхто не матиме права.

"По-перше, всім учасникам процесу митного оформлення та дозвільно-контролюючим органам встановлюються часові обмеження на вчинення дій у межах їх компетенції чи прийняття рішень. Якщо відводиться певна кількість годин для того, щоб контролер поставив у системі відмітку, що він би хотів відібрати, наприклад, зразки проб, або більш поглиблений огляд здійснити, то він має зробити це протягом певного визначеного часу. По-друге, цю відмітку такий контролер ставить, підписавши її конкретно своїм цифровим підписом. Це означає чітку ідентифікацію посадової особи і час ухвалення нею рішення. І далі все по годинах розписано. Поставив відмітку, в тебе є кілька годин на виконання цих дій. Не зробив чи не встиг - вантаж вважається випущеним", - розповіла Острікова, зазначивши, що законопроект передбачає введення спільного з ЄС режиму транзиту товарів.

За її словами, автори законопроекту проситимуть главу ВР винести закон про Єдине вікно на митниці одним з перших питань на розгляд парламенту.

Детальніше читайте в інтерв'ю: Тетяна Острікова: Гройсман імітує боротьбу з контрабандою. Тарифи хабарів - $1500 за один контейнер

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083236
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору