EN|RU|UK
 Політика України
  1173  4

 Британська сторона визнає наявність багатьох візових проблем з Україною і готова працювати над поліпшенням сервісу, - посол Галібаренко

Посол України у Великій Британії Наталя Галібаренко повідомила про початок діалогу з візових проблем із Великою Британією, але не задоволена пропозиціями, що надійшли від британської сторони.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську правду", про це вона повідомила під час прес-клубу XIII наради керівників закордонних дипломатичних установ України у вівторок у Києві.

За словами Галібаренко, Міністерство внутрішніх справ Великої Британії, відповідальне за видачу віз, уперше визнало недоліки у своїй роботі.

"Британська сторона визнає наявність багатьох проблем у візовій практиці, і це добра новина. Раніше Foreign office (МЗС) "кивав" на Home office (МВС) про те, що він не готовий вести діалог. Зараз ми маємо ситуацію, що два відомства мають спільну позицію", - розповіла вона.

За словами посла, зараз британська сторона каже лише про виправлення проблем у своїй візовій практиці, а не про спрощення візових вимог для України.

За словами Галібаренко, британська сторона повідомила Києву, що "готова працювати над поліпшенням сервісу".

"Щоб не було такого, що людина сплачує за термінову візу, а потім документи не повертаються вчасно з Варшави (протягом 5 робочих днів. - Ред.). Якщо це 14 днів (для нетермінових віз), то щоб це було 14 днів, а не більше. Йдеться також про те, щоб зменшувати цей термін", - розповіла вона.

Водночас посол визнала, що отримала відмову на пропозиції України щодо візового спрощення. За її словами, Київ не задовольняє цей підхід Лондона.

"Погана новина - що діалогу про спрощення немає… Але ми не готові обмежитися тільки поліпшенням сервісу і будемо тиснути й надалі", - розповіла вона.

"Я розумію бажання британської сторони не вирішувати питання візової політики точково. Нам хотілося б руху вже зараз. Свого часу Британія без жодних застережень підтримала запровадження безвізового режиму з ЄС Україною. То давайте зробимо подібний документ - дорожню карту, де будуть зазначені етапи".

Посол також висловила впевненість що за кілька років візовий режим для поїздок громадян України до Великої Британії буде спрощено.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083212
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору