EN|RU|UK
 Політика України
  3471  100
Матеріали за темою:

 Рішення про підвищення цін на газ поки немає, - Рева

Ціна на газ для населення може досягти приблизно 11 грн за 1 м³, зазначив міністр соціальної політики України Андрій Рева. Уряд України поки не ухвалив рішення про підвищення цін на газ. Рева заявив, що уряд України не ухвалюватиме рішення, поки не переконається, що воно відповідає національним інтересам.

Про це 27 серпня в ефірі "112 Україна" повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає Цензор.НЕТ.

"Станом на цю хвилину, наскільки мені відомо, поки такого рішення (про підвищення цін на газ. - Ред.) немає. Взагалі Фонд (МВФ) вимагає введення в дію постанови Кабміну, яку було затверджено. Якщо перерахувати ціну газу за формулою, яка там є, то з нинішніх 6,95 ціна на газ мала би бути майже 11 грн за 1 куб. м, це майже на 50% більше", - зазначив Рева.

Він додав, що в МВФ вважають ключовими дві позиції: створення Антикорупційного суду і досягнення імпортного паритету в ціні на газ внутрішнього видобутку з тим, що імпортується в Україну.

"Вони (МВФ) вважають, що для того, щоб ринок працював, має бути зруйнована монополія. Поки "Нафтогаз", умовно кажучи, продає газ усередині країни нижче, ніж це могли би зробити імпортери, у нас ринку газу не буде, тому що тут завжди буде той, хто має можливість продавати дешевше. Тому це одна з умов для демонополізації ринку газу, для створення умов для ринку газу - саме досягнення такого паритету. Ми сьогодні перебуваємо в переговорному процесі, який стосується того, що означає цей паритет у ціновому вираженні. Яка буде реальна ціна навіть на сьогоднішній момент - ведуться переговори... У переговорах про ціну на газ я не беру участі", - додав Рева.

Він заявив, що уряд країни не ухвалюватиме рішення, поки не переконається, що воно відповідає національним інтересам.

"Фонд не ставить питання про підвищення ціни на газ, Фонд вимагає виконання умов, які були підписані ще в меморандумі в 2009 році. А там було написано, що для формування ринку газу ціна на газ власного видобутку має відповідати імпортному паритету... Свого часу уряд України пообіцяв МВФ це здійснити, однак це не було зроблено протягом 10 років", - зазначив міністр.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083196
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору