EN|RU|UK
 Події
  7729  0

 Солдат-строковик, тіло якого виявлено в "Десні" 8 серпня, випустив собі в голову автоматну чергу, - військова прокуратура

Військова прокуратура Центрального регіону оприлюднила подробиці розслідування загибелі солдата строкової служби в Навчальному центрі "Десна".

"Під час проведення досудового розслідування було проведено огляд місця події (ділянки місцевості на території об’єднаних складів озброєння військової частини), під час якого встановлені обставини, які свідчать про ймовірне самогубство загиблого солдата, а саме - здійснення ним особисто пострілів чергою з автомата в голову", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення прес-служби прокуратури.


Висновки зроблено з огляду на положення тіла загиблого, розташування зброї та гільз (розліт до 0,5 м), час, потрібний для відстрілу 16 патронів (а саме - 1,5 секунди), а також відсутність слідів боротьби, переміщення або волочіння трупа тощо.

"Допитані військовослужбовці, які проходили службу із загиблим та безпосередньо перебували в караулі з ним у день загибелі, показали, що загиблий був у доброму настрої, на сімейні проблеми не скаржився, нестатутні заходи до останнього впродовж військової служби не застосовувалися. Наявність конфліктів його з товаришами по службі чи командуванням частини на цей час слідством не встановлена", - уточнюють у відомстві..

За поданням військової прокуратури Деснянського гарнізону Центрального регіону України призначена судова почеркознавча експертиза для встановлення авторства передсмертних записок, задоволено судом клопотання про призначення судово-медичної експертизи та перебуває на розгляді клопотання про призначення судової балістичної експертизи, результати яких будуть враховані в ході слідства.

Також на цьому етапі планується завершити допити товаришів по службі загиблого про наявність нестатутних взаємовідносин у підрозділі, наявність скарг на сімейні або інші життєві проблеми, допити родичів про наявність скарг на військову службу, товаришів по службі, відносини в колективі, інших обставин, що могли змусити його піти із життя.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, 7 серпня близько 9 години вечора солдат-стрілець роти охорони однієї з військових частин на Чернігівщині вчинив самогубство. Йому був 21 рік. Кримінальне провадження розпочато за статтею "умисне вбивство". Пізніше стало відомо, що він залишив передсмертну записку.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083170
 
 
 
 
 
 вгору