EN|RU|UK
 Суспільство
  665  9

 З 16 шкіл із кримськотатарською мовою навчання в окупованому Криму залишилося сім, - член Меджлісу Барієв

За офіційними даними так званого Міністерства освіти, науки і молоді окупованого Криму, функціонує лише 11 муніципальних освітніх установ, де проводиться навчання кримськотатарською мовою.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії розповів член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, інформує Цензор.НЕТ.

"За офіційними даними так званого Міністерства освіти, науки і молоді Криму в 2017/2018 роках функціонує 7 муніципальних освітніх установ із кримськотатарською мовою навчання, 4 - з російською та кримськотатарською мовами навчання і п'ять освітніх установ, що змінили статус школи кримськотатарської мови навчання на загальноосвітні заклади. Тобто, без визначення мови навчання", - сказав Барієв.

За словами активіста Українського культурного центру в Криму Леоніда Кузьміна, ще гірше справи з вивченням української мови.

"Із 7 українських шкіл, які були до моменту окупації Криму, не залишилося жодної. Всі школи переведені на російську або на змішану мову навчання, де є класи з українською мовою навчання. Але більшість класів із російською мовою навчання. Яскравий приклад - українська гімназія в Сімферополі", - говорить Кузьмін.

Російська влада анексованого Криму звела до мінімуму кількість годин кримськотатарської та української мов у загальноосвітніх школах. Про те, що влада позбавляє кримських татар можливості вивчати рідну мову в школах, заявляли представники Меджлісу кримськотатарського народу.

При цьому стаття 10 прийнятої на півострові після анексії півострова "Конституції Республіки Крим", надає статус державної кримськотатарській, українській та російській мовам.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083153
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору