EN|RU|UK
 Події
  1009  7

 Податківці ліквідували центр мінімізації митних платежів, через який імпортували тканину за заниженою вартістю на $30 млн

Співробітники податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС спільно з Головним оперативним управлінням ДФС припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який в Україну впродовж 2016-2018 років було імпортовано тканини на 30 млн дол. США із заниженням митної вартості від 2 до 4 разів.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі ДФС.

В рамках розслідування кримінального провадження у ч. 3 ст. 212 КК України було встановлено ​​групу осіб, які надавали послуги підприємствам реального сектора економіки з мінімізації сплати митних платежів шляхом заниження фактурної вартості імпортованих товарів при їх митному оформленні.

Для здійснення незаконної діяльності фігуранти створили низку підконтрольних підприємств-імпортерів і компаній-нерезидентів, за допомогою яких при проведенні імпортних операцій значно занижували фактурну вартість товарів. Ці товари імпортувалися за зовнішньоекономічними контрактами, укладеними з підконтрольними компаніями, за цінами, які в кілька разів нижчі за ринкові.

Зокрема, встановлено низку компаній-вигодонабувачів, які ввозили з Китаю, Болгарії та Італії через компанії, що входили в ЦММП, в митному режимі "51" (іноземні товари, що підлягають переробці на митній території України) тканини без мети переробки. Потім тканини продавалися за готівку на території Сумської, Київської та Харківської областей, а документально оформлявся їхній продаж на підприємства з ознаками фіктивності, підконтрольні цьому ж центру.

Таким чином упродовж 2016-2018 років на територію України було імпортовано тканин на суму понад 30 млн дол. США. При цьому їхня митна вартість була занижена від 2 до 4 разів.

На підставі постанов суду в Києві, Харкові, Сумах і Сумській області було проведено низку обшуків в офісних, складських і виробничих приміщеннях підприємств, які входили до складу ЦММП, і компаній-замовників послуг мінімізації.

За результатами обшуків вилучено реєстраційні документи, первинні та бухгалтерські документи, печатки підконтрольних ФСПД, чорнові записи, які підтверджують злочинну діяльність, документи з митного оформлення, контракти, інвойси та інші товарно-супровідні документи СГД-нерезидентів - постачальників тканини при взаєминах з українськими підприємствами-замовниками, гроші (130 тис. грн, 1000 $ США), виробниче обладнання, тканини імпортного виробництва загальною вартістю понад 50 млн грн.

Триває слідство.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083152
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору