EN|RU|UK
 Політика України
  3280  34

 На митниці продовжують брати корупційну "ренту" з підприємців - $1500 за один контейнер, - нардеп Острікова

На українських митних пунктах пропуску тривають побори з підприємців, які відбуваються не без участі правоохоронних органів.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла народний депутат від "Самопомочі", глава підкомітету з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу Комітету ВР з питань податкової і митної політики Тетяна Острікова.

"Підприємці надіслали мені файл, який називається "Затраты при импорте контейнеров". Тут є витрати, які складаються з 14 пунктів та які сплачуються як по безготівковому перерахунку, так і готівкою (тобто поза правовим полем). Якщо ти суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності, ти сплачуєш за певні послуги, супутні до митного очищення товарів: наприклад, за користування інфраструктурою порту, митного терміналу, розвантажувально-навантажувальні роботи, зберігання тощо. Такі послуги оплачуються в безготівковому порядку та впливають на кінцеву вартість імпортованих товарів. Але я пропоную подивитися на суми витрат з приміткою "нал", тобто ті, які сплачується готівкою та не потрапляють в легальний оборот. Для прикладу, при митному очищенні контейнера, який прибув в Одеський морський торговий порт, фігурують такі цифри готівкою (залишаю термінологію оригіналу): випуск — 20 доларів, митниця — від 100 до 300, МВС — від 100 до 300 доларів, прикордонники — 50, власна безпека (очевидно, ДФС) — 200 доларів, податкова — 200 доларів, СБУ — 300–500 доларів. Це таблиця, складена тими, хто регулярно займається зовнішньоекономічною діяльністю, поставляючи в Україну звичайний товар широкого вжитку. Цей підприємець не хоче платити корупційну "ренту" силовикам та чиновникам і прагне працювати в легальному полі. Однак, на державному рівні держава в особі представників вищевказаних органів створює такі умови, за яких він вимушений іти на поклон до тих чи інших організаторів схем і здійснювати митне очищення за їх сприяння, або взагалі не буде працювати та закриє", - розповіла депутат.

Водночас, за її словами, з часів правління Януковича ситуація на митниці дещо змінилася в кращу сторону.

" Давайте будемо говорити про 2011–2013 роки. Це був розквіт консолідації Клименком, екс-міністром доходів і зборів, потоків за дорученням так званої "Сім'ї". Я тоді не була у владі, а працювала в бізнесі. Дуже добре пам'ятаю, як представники злочинноі влади "заганяли" бізнес до співпраці на їхніх корупційних вимогах, створювали штучні перешкоди в митному очищенні товарів, коли машини з вантажем могли тижнями стояти на митниці, здійснювали безпідставні перевірки, проводили обшуки, арешти складів з товаром, вивозили велику частину документів фінансово-господарської діяльності підприємства, тим самим фактично блокуючи його діяльність та торгівлю. Підприємці знають, що день припиненої торгівлі великого чи середнього підприємства може спричинити мільйонні збитки, адже і зарплату персоналу потрібно платити і супутні витрати, і упущена вигода. Це були їхні методи тиску на бізнес. Внаслідок цього тиску змушували підприємства брати участь у так званому "меморандумі" та працювати за встановленими ними правилами. Точних сум я назвати не можу, однак, як видно з отриманого мною файлу, і зараз корупційна "рента" з певних контейнерів може становити від 1500 до 2000 і більше тисяч доларів США", - повідомила депутат.

Детальніше читайте в інтерв'ю: Тетяна Острікова: Гройсман імітує боротьбу з контрабандою. Тарифи хабарів - $1500 за один контейнер

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3083095
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору