EN|RU|UK
 Політика України
  1034  31

 Місія МВФ перебуватиме в Києві в період з 6 по 19 вересня, - Мінфін

Українська влада очікує майбутній візит місії МВФ до Києва в період з 6 по 19 вересня для обговорення останніх економічних подій і економічної політики і наступних кроків.

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів України, пише Цензор.НЕТ.

Зазначається, що Мінфін здійснив приватне розміщення короткострокових облігацій зовнішніх державних позик із терміном погашення в 2019 році на $725 млн.

"Облігації були розміщені серед провідних міжнародних інвесторів, які надали фінансову підтримку України, в умовах нестабільності міжнародного ринку капіталу для країн, що розвиваються. Ця операція дозволяє Україні задовольнити свої короткострокові потреби у валютній ліквідності, а також отримати переваги від гнучких умов залучення коштів", - підкреслюють у відомстві.

Водночас, Мінфін "продовжує реалізовувати затверджену стратегію управління державним боргом і планує в повному обсязі виконати план державних зовнішніх запозичень шляхом залучення коштів як від комерційних, так і від офіційних кредиторів".

Нагадаємо, з липня 2017 року Україна перебуває в складному переговорному процесі з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо газового питання: МВФ наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60% у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках, тоді як прем'єр раніше вказував на невиправданість такого різкого підвищення.

За словами джерела в уряді, за цей час українська сторона запропонувала Фонду вже не менше восьми варіантів зміни формули ціни на газ, які дозволили б уникнути "непідйомного для звичайних громадян" підвищення ціни, на якому наполягає Фонд. Однак позиція МВФ залишається досить жорсткою, оскільки уряд минулого року ухвалив рішення про таке підвищення газових цін, що дозволило Україні отримати транш кредиту МВФ, однак згодом в односторонньому порядку відмовився від його виконання.

19 червня директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард озвучила умови для завершення нинішнього перегляду програми МВФ й отримання траншу в розмірі 1,9 млрд дол. За її словами, критично важливим є виконання умов щодо ціни на газ. А також - внесення правки до ухваленого нещодавно закону про Вищий антикорупційний суд (Верховна Рада прийняла цю поправку 12 липня) і дотримання граничного дефіциту держбюджету.

Раніше в НБУ заявляли, що розраховують на виділення п'ятого траншу за кредитною програмою Extended Fund Facility до осені цього року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082814
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору