EN|RU|UK
 Економіка
  5312  59

 НКРЕКП остаточно скасувала "Роттердам+", - "Українські новини"

На сьогоднішньому засіданні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, прийняла рішення про скасування постанови №289 від 03.03.2017 року "Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії", більш відомого під назвою "Роттердам +". Рішення набуде чинності з початком дії нового ринку електроенергії.

Про це повідомляють "Українські новини".

Крім того, визнаються такими, що втратили силу, ще низка нормативних документів, що раніше регламентували роботу української енергетики - всього 24 постанови. Це рішення НКРЕКП пояснює необхідністю впорядкування нормативної бази діяльності на ринку електричної енергії України та для забезпечення своєчасної імплементації норм Закону України "Про ринок електричної енергії".

Ухвалений парламентом закон "Про ринок електроенергії" передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку, що містить низку сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, ринок, що балансує, і ринок допоміжних послуг.

Документ запроваджує норми Третього енергетичного пакету ЄС, зокрема в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Як повідомлялося, проект постанови про скасування формули "Роттердам +" було оприлюднено 17 серпня на офіційному сайті НКРЕКП. Представники експертної спільноти підтримали плани НКРЕКП щодо введення нового ринку електричної енергії і рекомендували прискорити цей процес. Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому вчора на сторінці Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова за підсумками професійної дискусії. Як зазначили організатори заходу, у професійній дискусії брали участь представники Уряду України, Представництва ЄС в Україні, Посольства Польщі в Україні, "Укренерго", Української енергетичної біржі та незалежні експерти.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082621
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору