EN|RU|UK
 Суспільство
  16466  190

 Якщо українські генерали не ходять на похорони бійців, якщо у вас немає таких цінностей, то ви не маєте бути в НАТО, - британський військовий експерт Грант

Якщо українські генерали не ходять на похорони військовослужбовців, Україна не має бути в НАТО.

Як інформує Цензор.НЕТ, таку думку висловив британський військовий експерт Глен Грант в інтерв'ю виданню "Левый берег".

За його словами, найкраще командир вчиться тоді, коли пише листа рідним свого загиблого бійця й усвідомлює, що він був недостатньо професійним.

"Знаєте, коли найкраще вчиться будь-який командир? Коли він сідає писати лист мамі або дружині загиблого бійця. Коли він починає лист з того, що їхня рідна людина більше не повернеться додому."Я - його командир. Він був хорошою людиною". Коли вони пишуть такий лист, щось відбувається у них всередині. Це змушує їх усвідомити:"Напевно, я був недостатньо професійним". Якщо ж командир жодного разу не писав такого листа, якщо він не аналізував, що призвело до загибелі його бійця, якщо він ні разу не ходив до своїх на похорон, він не буде хорошим командувачем. До речі, як багато генералів ходять на похорон воїнів?... Скільки генералів приходить на похорони? Хто з них приїжджає з лінії фронту, приходить на похорони, щоб сказати: "Він був моїм солдатом, і я шкодую, що не повернув його. Це моя вина". Якщо у вас цього немає, у вас немає цінностей. А якщо у вас немає цих цінностей, ви не маєте бути в НАТО", - сказав Грант.

Водночас він підкреслив, що в лавах ЗСУ все ж з'являються люди, які хочуть зробити військову кар'єру, досягати результату: "І у вас в армії з'являються люди, які хочуть зробити військову кар'єру, хочуть домагатися результату, ставати професіоналами, хочуть, щоб ними пишалися. Вони не хочуть бути цифрами, не хочуть бути весь час під пресингом. Проблема полягає в тому, що полковники і генерали радянського зразка постійно повертають систему до їх розуміння".

"Таким чином, у вас тепер є конфлікт двох доктрин. З одного боку, молоді люди, деякі з яких вже навчені американцями, британцями, які хочуть робити кар'єру в професійній армії, а з іншого - старші офіцери, які хочуть займатися бізнесом. Це дуже чіткий розкол. Дві доктрини - це небезпечно", - зазначив Грант.

Також експерт додав, що ніякого переформатування не відбудеться, поки армією командують люди, які живуть за старою доктриною.

"Реформа означає, що більшість з них мусять піти. Не всі, деякі з них, як ви знаєте, дуже швидко змінюються. Але коли офіцери повертаються з фронту, а їм тут розповідають, що вони все робили неправильно і треба було робити інакше ... Навіть якщо вони живі? Слухайте, якщо вони живі, вони не могли так багато робити неправильного", - підсумував Грант.

Зазначимо, Глен Грант - один з багатьох іноземних експертів, які приїхали в Україну після початку війни реалізовувати різні проекти за підтримки західних країн. Він також один з небагатьох, хто досить гостро і публічно висловлює своє бачення того, що відбувається в Збройних Силах України.

За свою 37-річну кар'єру військового Грант був командиром артилерійської батареї, командував військовою в'язницею у Великій Британії, працював з оперативним складом і поліцейськими службовцями в штабі Першого Британського корпусу, штабі сухопутних військ, Міністерстві оборони Великої Британії, багатонаціональному центрі управління діями авіації авіаційного штабу НАТО в Італії і персоналом чотирьох бригадних штабів. Він був радником президента Естонії Мері з питань вступу в НАТО. Працював у міністерствах оборони Латвії, Естонії, Болгарії, Чорногорії, Молдови, Словенії, Польщі, Косово, Сербії та Чилі. Зараз Грант працює переважно в Естонії, а десять днів щомісяця він проводить в Україні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082594
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору