EN|RU|UK
 За кордоном
  6623  58

 Чехія визнала вторгнення військ СРСР і країн-учасниць Варшавського договору в 1968 році окупацією

Чехія визнала вторгнення військ СРСР і країн-учасників Варшавського договору 21 серпня 1968 року на територію колишньої Чехословаччини окупацією.

Парламент Чехії визнав вторгненням із подальшою окупацією введення в 1968 році в Чехословаччину військ СРСР і держав-учасників Варшавського договору. Про це йдеться в резолюції, яку чеський парламент ухвалив у середу, 22 серпня, передає видання Ceske Noviny,  повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

Документ прийнятий з метою уникнення спотворень історії. За постанову проголосували 145 зі 156 присутніх депутатів. Решта утрималися, проти не проголосував ніхто.

"Необхідно, щоб запропонована резолюція стала чітким сигналом для громадськості. Чітким посланням людям і іншим країнам, включно з Росією. Посланням, яке говорить, що ми не приймаємо коментарів, які лунають останнім часом з приводу подій 1968 року, спотворюючи їхній дійсний сенс", - заявив ініціатор резолюції, голова фракції християнських демократів (KDU-CSL) Ян Бартошек.

Празька весна - демократизація в ЧРСР, яка почалася після обрання першим секретарем ЦК КПЧ Олександра Дубчека і проведення ним реформ, спрямованих на розширення прав і свобод громадян, побудова "соціалізму з людським обличчям". 21 серпня 1968 року країни Варшавського договору - СРСР, НДР, Польща, Угорщина і Болгарія - ввели війська на територію Чехословаччини. Після введення військових підрозділів Празька весна закінчилася.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082575
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору