EN|RU|UK
 Політика України
  1791  46

 На переговорах стосовно Донбасу в Мінську домовилися про шкільне перемир'я з 29 серпня, - прес-секретар Кучми Оліфер

На переговорах стосовно Донбасу була досягнута домовленість про чергове перемир'я з 29 серпня цього року.

Як передає Цензор.НЕТ, про це написала у Фейсбуці прес-секретар Леоніда Кучми Дарина Оліфер.

Вона зазначила: "Тристороння контактна група за участі представників ОРДЛО підтверджує свою повну відданість безстроковому припиненню вогню у зв'язку з початком навчального року, починаючи з опівночі 29 серпня 2018 року. Сторони зобов'язуються здійснити всі необхідні кроки для забезпечення сталого режиму припинення вогню. Задля моніторингу сторони також зобов'язуються забезпечити надійний та безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України, відповідно до її мандату.

Поки що безпекова ситуація на Донбасі не зазнала істотних змін".

Оліфер продовжила: "Впродовж "хлібного перемир'я" (1 липня – 20 серпня 2018) українська сторона зафіксувала майже півтори тисячі обстрілів з боку НЗФ ОРДЛО, в тому числі з забороненої Мінським угодами зброї – РСЗВ "Град", танків, артилерії, мінометів. Є жертви серед військових та цивільних. За цей період СММ ОБСЄ зафіксувала обстріли 9 населених пунктів.

Справжній мир на Донбасі потребує, насамперед, повного припинення постачань зброї, боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів з РФ в ОРДЛО. Нині такі постачання тривають: так, 8 серпня СММ ОБСЄ зафільмувала просування на територію України автоколон російської армії, яке відбулося через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону. 10 серпня СММ ОБСЄ вперше зафіксувала наявність в ОРДЛО одразу 4 різних систем радіоелектронної боротьби виробництва РФ – "Леєр", "Красуха", "Биліна", "Репелент-1". Ці та інші докази присутності в ОРДЛО українська сторона порушила під час роботи у Мінську перед представниками РФ. Предметом особливого обурення українських представників стало виявлення на Донбасі мін, яких ніколи не було в Україні – йдеться про комплект "Охота", чиє встановлення потребує високої фахової підготовки. Цей пристрій використовується всупереч усім міжнародним конвенціям щодо застосування протипіхотних мін, його дія вбиває та уражає десятки людей".

"Постійне і стале припинення застосування зброї на Донбасі має супроводжуватись моніторингом та верифікацією з боку СММ ОБСЄ в режимі 24/7 та наданням гарантій безпеки, насамперед, з боку РФ. Робота СММ ОБСЄ повинна відбуватися, в тому числі, вздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону зі створенням безпекових зон у цих прикордонних ділянках, а також в районі, вільному від важких озброєнь та військової техніки в межах н.п. Кальміуське, Кумачово, Саханка, Новоазовськ. Особливо гостро стоїть питання повернення до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року", - підкреслила Оліфер.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082495
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору