EN|RU|UK
 Політика України
  2040  29
Матеріали за темою:

 У нас є інформація про зміну Росією тактики від точкових акцій до роботи на тривалий час: намагаються вплинути на вибори в Україні, - Грицак

Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявляє, що Росія намагається вплинути на парламентські і президентські вибори в Україні не тільки через кіберпростір, а й за допомогою людей і організацій, які працюють на території України, переслідуючи російські інтереси.

"Я навіть не сумніваюся ні на йоту, що Росія робитиме все можливе, щоб вплинути на процес волевиявлення українських громадян під час президентських виборів і виборів до Верховної Ради. Росія і її політичне керівництво робитиме все можливе, щоб реінкарнувати стару владу (в Україні - Ред.), щоб посилити вплив Росії в Україні, щоб привести до влади прихильників російської влади", - сказав В.Грицак журналістам у середу в Києві, відповідаючи на запитання про можливі провокації і втручання в президентські і парламентськи вибори в Україні з боку РФ.

При цьому він підкреслив, що такий вплив може бути використано можливостями кіберпростору, а також "за допомогою їхніх (РФ - Ред.) вірнопідданих на території України, які займаються різними сферами діяльності - від політологів і політтехнологів, членів політизованих структур і, не виключаю, навіть депутатів".

Голова СБУ запевнив, що спецслужба вживатиме всіх заходів для того, щоб мінімізувати цей вплив, а також буде документувати всі факти в цьому контексті.

Відповідаючи на уточнююче запитання про те, чи є вже у СБУ така інформація, В.Грицак сказав: "Так, у нас є така інформація, більше того, скажу, що у нас є інформація про зміну Росією тактики від так званих точкових акцій до роботи на тривалий час".

При цьому глава СБУ пояснив, що певні структури, зокрема суспільно-політичного характеру, різного роду дослідні центри, просуватимуть певні ідеї, які працюватимуть в інтересах Росії, щоб посилити вплив і привести до влади в Україні лояльних до Росії людей.

Глава спецслужби звернув увагу на те, що СБУ не тільки розробляє механізми запобігання такого роду діяльності, а й тримає в полі зору цих людей.

"Ми дивимося, яким чином вони фінансуються, ми вивчаємо і контролюємо процеси, пов'язані з організацією екстремістських та інших акцій ... Ведеться активна оперативно-розшукова робота в цьому напрямку", - додав В.Грицак.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082487
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору