EN|RU|UK
 Політика України, Події
  1774  16
Матеріали за темою:

 Україна, як виняток, готова помилувати двох засуджених росіян і передати їх консулу РФ в обмін на трьох українців, яких утримують на Донбасі, - Ірина Геращенко

Представник України на переговорах стосовно Донбасу у Мінську Ірина Геращенко заявила, що як жест доброї волі Київ готовий помилувати двох засуджених росіян.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це вона написала у Фейсбуці.

Геращенко зазначила: "Мінськ. День другий. Українська сторона шукає всі можливі шляхи для розблокування процесу звільнення заручників з РФ і з окупованих територій. Зробила чергову конкретну пропозицію росіянам : українська сторона готова, як виняток, помилувати двох громадян РФ, які мають проблеми зі здоров‘ям‚ передати їх російському консулу, в присутності представників ОБСЄ і МКЧХ з одночасною передачею Україні українських військовослужбовців, яких понад 3 роки незаконно утримують на Донбасі.

Українська сторона висловлює глибоке занепокоєння тим фактом, що протягом довгого часу ми так і не отримали від РФ жодної (ані усної, ані письмової відповіді) на нашу пропозицію передати їм росіян, що здійснили злочини, в обмін на українців у російських тюрмах. Чекаємо офіційноі відповіді РФ на цю пропозицію.

Ми й далі стоїмо на позиції одночасної передачі громадян РФ в обмін на українців-політв‘язнів Кремля. Разом із тим, аби ще раз продемонструвати готовність до компромісу і конструктиву в цьому питанні, шукаючи все нові і нові шляхи й ідеї для розблокування процесу звільнення незаконно утримуваних і в тюрмах РФ і на окупованих територіях, як виняток, готові передати двох засуджених росіян консулам РФ в обмін на наших військових, які довгі роки утримуються на окупованих РФ територіях Донбасу.

Українська сторона вважає однаковим пріоритетом важливість звільнення політв‘язнів Кремля в РФ і заручників на окупованих Кремлем територіях Донбасу. Й рішення щодо звільнення й політв‘язнів і заручників приймає виключно Кремль, на сьогодні саме РФ і її маріонетки блокують звільнення заручників і всі здорові ініціативи та спроби розблокувати це питання.

Саме тому омбудвумен Москалькова відмовилася приїхати в Мінськ аби обговорити передачу утримуваних.

Безпекова група. Українська сторона висловила занепокоєння масовими фактами недопуску СММ ОБСЄ до окупованих територій, за місяць зафіксовано 125 випадків недопуску місії. Також СММ ОБСЄ зафіксувала факти пересування російської техніки, зокрема системи РЕП, яка здатна вражати об‘єкти цивільної авіації. Після кожного такого правдивого рапорта СММ, посилювалися провокації проти спостерігачів місії. Українська сторона висловила протест проти пересування російської техніки, ми жорстко ставимо питання контролю над українсько- російським кордоном, тоді не буде шастати російська зброя, техніка, найманці. Закриття кордону - принципова вимога для врегулювання конфлікту".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082486
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору