EN|RU|UK
 Політика України
  5575  250

 Причина відтоку персоналу за кордон у відсутності реформ, - директор фонду Блейзера

Україна втрачає робочу силу через відсутність реформ і поганий стан економіки.

Про це заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, президент Гарвардського клубу України, економіст Олег Устенко в ефірі 24 Каналу.

За словами Устенка, Україна страждає багато в чому через відсутність інвестиційного спокою для інвесторів

"Інвестори бояться входити в цю економіку не тому, що тут війна, і навіть не тому, що тут корупція як основна проблема, хоча для них це колосальна проблема. Вони бояться увійти в цю економіку, у цю країну, тому що захист прав власності близький до нуля, тому що судова реформа до ладу не пройшла, що багато чого вирішується за телефонним правом, як це вирішували ще на початку 90-х або під час пізнього Радянського Союзу", - заявив Устенко.

Також, за словами економіста, хвалитися надісланими коштами в Україну заробітчанами немає сенсу, оскільки це тільки підтверджує тяжке становище економіки.

"Ось тому ми з вами втрачаємо персонал. Ось тому люди від нас їдуть. І саме тому цей тренд триватиме, допоки не зміниться суть. А суть - це економіка країни. А розповіді з приводу того, що 6 мільярдів доларів або там 8 мільярдів, які ми можемо отримати цього року від наших заробітчан, які дозволять нам підтримувати курс? Вони хороші, але ця розмова, ще раз кажу, аналогічна, у тій же площині, розмові з приводу того, що пенсіонерів стає менше, тому що тоді нам менше треба буде платити пенсії", - розповів Устенко.

Крім того, Устенко заявив, що без економічного зростання повернення заробітчан в Україну буде неможливе.

"Неможливе. Ми одна з найбідніших країн у світі. Найбідніша країна Європи. Парадокс ситуації полягає в тому, що ми досі думаємо про себе, як про багатьох сильних і дуже шанованих усюди. А це не так. Монголи з 2010 року не ростуть нижче, ніж 10%. В'єтнам, Кампучія, Камбоджі, Лаос - ці країни, яких завжди традиційно вважали бідними, вони показують темпи економічного зростання", - поділився Устенко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082415
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору