EN|RU|UK
 Події
  4011  16
Матеріали за темою:

 Заява Москалькової про неможливість обміну Сенцова через його громадянство - брехня, - адвокат Новіков

Про правові та неправові підстави для таких заяв російського уповноваженого з прав людини розповів адвокат Ілля Новіков, який представляє інтереси багатьох українських політв'язнів.

Як передає Цензор.НЕТ, про це адвокат розповів російському виданню The Insider

Він зазначив: "Москалькова бреше. Я не говоритиму персонально про Сенцова, у нього є адвокат Дмитро Дінзе, який може коментувати ситуацію Сенцова. Але як такої процедури "обміну" не існує. Немає ніякого обміну, як його, можливо, багато хто уявляє з фільму "Міст шпигунів": до мосту під'їжджають чорні "волги" і "мерседеси", з них виходять люди, ціляться один в одного, один пішов, інший пішов, зустрілися на середині моста і розійшлися. Нічого такого не буває. І в тих випадках , коли відбувалися обміни між Росією і Україною, теж нічого такого не було.

Те, що ми називаємо обміном, це просто синхронізоване за часом помилування, точніше - два помилування. Одне відбувається в Росії, інше в Україні. Після чого помилувані, незалежно від громадянства, сідають у літак і летять. Або не сідають і не відлітають.

Якщо ми говоримо про прецеденти, то найвідповідніші - це ситуація з Сергієм Скрипалем та Ігорем Сутягіним. Це російські громадяни, яких засудили за шпигунство на користь іноземної розвідки. Пізніше за деякими домовленостями, які ніколи не афішуються, їх було звільнено одночасно з тим, як американці звільнили російських шпигунів, і роз'їхалися в ті країни, куди хотіли. Ніхто не говорив, що Сутягіна не можуть помилувати, бо він американський громадянин, а його мають обміняти на американців. Таке взагалі нікому в голову не приходило.

Тому все, що говорить Москалькова, - брехня.

Що стосується отримання російського громадянства, я можу говорити про людину з групи Сенцова. Це мій підзахисний Олексій Чирній, який зараз перебуває в Батайську Ростовської області. У нього була схожа ситуація, він навіть встиг подати заяву про те, що не хоче отримувати російське громадянство, але його заарештували до того, як ця заява була розглянута. Коли він уже сидів у СІЗО, йому надали російське громадянство, оскільки закінчилися придумані Росією терміни відмови від громадянства. Відтоді йому приписують це громадянство, хоча і менш нав'язливо, ніж Сенцову.

Насправді ні про кого з цих людей не можна сказати, що вони набули російське громадянство. Вони самі кажуть, що вони цього не хотіли, і не погодилися на процедуру, яку Росія ввела в окупаційному порядку в межах закону про приєднання Криму.

Той порядок, який в Росії встановлено федеральним законом для отримання громадянства людьми, що опинилися в Криму на момент окупації, - це захід неправовий. Оскільки де-факто дуже багато людей із цим погодилися, то щодо них питання загране. Всіх інших, хто з самого початку на це не погодився, слід розглядати як негромадян Росії".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082348
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору