EN|RU|UK
 Суспільство
  938  22

 НАБУ не наділене правом на оскарження в судовому порядку рішень КДКП, - Верховний Суд відмовився відкривати провадження у справі Холодницького

Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду відмовив у відкритті провадження за позовом НАБУ про визнання протиправним та скасування рішення про накладення дисциплінарного стягнення на главу САП Назара Холодницького.

"21 серпня 2018 року Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду прийняв рішення, яким відмовив у відкритті провадження у справі за позовом Національного антикорупційного бюро України в кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів (далі - КДКП) про визнання протиправним та скасування рішення про накладення дисциплінарного стягнення на Холодницького Н.І.", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення прес-служби Верховного Суду, опубліковане в Facebook.

У повідомленні йдеться, що позивач просив визнати протиправним і скасувати Рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів від 26.07.2018 року №343дп-18 "Про накладення на заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Холодницького Н.І. дисциплінарного стягнення" і зобов'язати КДКП розглянути висновок про наявність дисциплінарного проступку у діях Холодницького Н.І. і відповідні матеріали дисциплінарного провадження.

"У рішенні ВС вказано, що в судовому порядку підлягають оскарженню ті рішення КДКП, які прийняті за результатами дисциплінарного провадження, і право на таке оскарження має тільки прокурор як суб'єкт цього дисциплінарного провадження, діяльність якого оскаржується. Особи, за дисциплінарною скаргою яких КДКП приймає рішення в установленому Законом України від 14 жовтня 2014 № +1697-VII "Про прокуратуру" (далі - Закон № +1697-VII) порядку, не є суб'єктами дисциплінарного провадження і не наділені правом на оскарження в судовому порядку рішень КДКП як за результатами дисциплінарного провадження, так і за результатами вирішення питання про його відкриття.

Суд зазначив, що в розумінні норм Закону № 1697-VII скаржник (НАБУ) в разі незгоди з рішенням КДКП, прийнятим за наслідками розгляду його скарги, може за наявності дозволу КДКП оскаржити таке рішення тільки у Вищій раді правосуддя. З цього випливає висновок, що НАБУ як особа, яка подала скаргу в КДКП, не має права на оскарження рішення, прийнятого КДКП за результатами розгляду такої скарги", - зазначають у суді.

Водночас, це рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку у Великій палаті Верховного Суду.

НАБУ не наділене правом на оскарження в судовому порядку рішень КДКП, - Верховний Суд відмовився відкривати провадження у справі Холодницького 01

Як повідомляв Цензор.НЕТ, 26 липня кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів після розгляду справи про звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти його. Глава САП отримав догану.

16 серпня Верховний Суд отримав позовну заяву Національного антикорупційного бюро України до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082329
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору