EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  1148  24

 Міненерго підтримує дії НКРЕКП щодо впровадження нового ринку електроенергії, - Немчинов

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України підтримує дії Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, щодо скасування низки нормативних актів, що регулюють сферу електроенергетики (включаючи формулу Роттердам+) у зв'язку з впровадженням нового ринку електроенергії.

Про це заявив державний секретар МЕВП Максим Немчинов, повідомляє УНІАН.

"НКРЕКП робить абсолютно нормальний крок, і правильний, і здоровий з точки зору запуску нового ринку. Цим самим вони дають зрозуміти, що ринок буде, ринок потрібно запускати, і працювати ми будемо в умовах ринку", - сказав Немчинов.

За його словами, всім органам влади необхідно синхронізувати свої дії і прискорити процес імплементації закону. "Але ми в будь-якому випадку будемо намагатися, і ми зобов'язані запустити його (новий ринок, - ред.) вчасно, так, як це передбачено законом "Про ринок електричної енергії". Реформи потрібно продовжувати, їх зупиняти не можна в жодному разі", - підкреслив держсекретар.

Максим Немчинов також зазначив, що реформа ринку і синхронізація української енергосистеми з європейською в найближчому майбутньому зможе суттєво підвищити інвестиційну привабливість вітчизняного енергокомплексу. "Дуже серйозно може підвищити, і підвищить обов'язково інвестиційну привабливість наших підприємств. Що важливо для потенційного інвестора? Це абсолютно зрозумілі, прозорі, однакові для всіх умови роботи на ринку. І формування ціни на продукцію, яку вони випускатимуть, чи то вугілля, чи то газ, чи то електрична енергія, - вона має бути зрозуміла, прозора і однакова для всіх. Тому запуск ринку в тому вигляді, в якому він повинен бути, дуже суттєво підвищить конкурентоспроможність і галузі, і водночас інвестиційну привабливість", - підкреслив він.

Чиновник не поділяє думку ряду незалежних експертів про нібито трикратне підвищення тарифів для населення після скасування формули Роттердам+ і впровадження нового ринку. "Я не бачу за рахунок чого може підвищитися вартість електроенергії для населення втричі, якщо скасувати формулу "Роттердам плюс". Ціна на вугілля не повинна сильно збільшитися.

По-друге, в загальній кількості електроенергія, вироблена за допомогою вугілля на ТЕС і на ТЕЦ, займає 30 з невеликим відсотків. Тобто, навіть якщо припустити, що якесь збільшення ціни буде, то в загальній масі електроенергії воно практично не відіб'ється".

Нагадаємо, 17 серпня НКРЕКП опублікувала проект Постанови, згідно з якою планується привести діючу нормативно-правову базу у відповідність до вимог закону "Про ринок електроенергії". Крім іншого втратить силу постанова від 3 березня 2016 № 289 "Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії", згідно з якою закупівельні ціни на вугілля для вітчизняної теплової енергетики почали розраховуватися на основі європейського індексу API2 (вугільна біржа Роттердама).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082310
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору