EN|RU|UK
 За кордоном
  3574  58
Матеріали за темою:

 Унаслідок зовнішньої політики Путіна світ став набагато небезпечнішим, - глава МЗС Британії Хант закликав ЄС об'єднатися зі США в санкціях проти РФ

Світовий демократичний порядок під загрозою, і Захід мусить об'єднатися для боротьби з внутрішніми і зовнішніми ворогами, серед яких перший - Росія під керівництвом Володимира Путіна.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС, з таким посланням глава британського МЗС Джеремі Хант вирушив у вівторок у свою першу поїздку в США.

У Вашингтоні Хант виступить у спонсорованому Конгресом Інституті миру і закличе союзників не руйнувати, а зміцнювати спільні інститути.

Як випливає з тексту промови, поширеного Форін-офісом перед візитом, Хант запропонує Євросоюзу підтримати нові американські санкції проти Росії.

"Сьогодні Велика Британія просить своїх союзників піти далі. Ми закликаємо Європейський Союз зробити так, щоб санкції проти Росії мали всеосяжний характер, і продемонструвати, що ми дійсно стоїмо пліч-о-пліч зі США", - йдеться у промові.

У своєму зверненні до союзникіа по демократичному табору британський міністр згадує, як у минулому столітті на руїнах фашизму і комунізму виник світовий порядок, заснований на верховенстві закону, а не сили.

"І результат? Вибухове зростання торгівлі, яке привело до неймовірного поширення економічного і соціального благополуччя по всій планеті. Але чи впевнені ми, що цей демократичний порядок політики та економіки, яким ми так пишаємося, витримає випробування часом?" - запитує він.

Хант виділив чотири приводи для занепокоєння, першим з яких назвав політику Кремля.

"По-перше, провідні держави на кшталт Росії постійно зневажають усталені правила взаємодії на міжнародній арені. Подібна агресивна і ворожа поведінка загрожує світовому порядку і нашій безпеці. Звичайно, варто наводити мости з Росією, але потрібно сказати прямо: в результаті російської зовнішньої політики, що проводиться під керівництвом президента Путіна, світ став набагато небезпечнішим".

Другою проблемою він визначив зсув економічного балансу на схід за відсутності яскраво вираженого бажання Китаю вбудовуватися в західну систему цінностей. Третя загроза, на думку Ханта, полягає в посткризовому відступі від демократії на Заході під тиском популізму, а четверта - ісламський екстремізм.

Для протистояння цим загрозам демократичним країнам необхідно для початку "навести лад у власному домі", усунувши причини невдоволення населення падінням доходів і міграцією. А потім відкинути розбіжності та об'єднати зусилля.

"Перш за все ми мусимо відновити всю міць альянсів між країнами, які поділяють спільні цінності", - йдеться в підготовленому тексті виступу Ханта. У зв'язку з цим він особливо відзначає роль НАТО - об'єкт критики з боку Трампа.

Нагадаємо, раніше Конгрес США опублікував текст законопроекту про нові санкції проти банків і держборгу Росії, який внесли 2 серпня кілька сенаторів на чолі з республіканцем Ліндсі Гремом. Санкції пропонують ввести проти Сбербанку, ВТБ банку, Газпробанку, Банку Москви, Россільгоспбанку, Промзв’язокбанку і Зовнішекономбанку (ВЕБ).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082173
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору