EN|RU|UK
 За кордоном
  2001  13

 У МЗЄС Словаччини спростували інформацію про нібито співпрацю держави з окупованим Кримом, поширену ЗМІ РФ

Російські ЗМІ повідомляли, що в Словаччині з'явиться перша організація, яка нібито сприятиме налагодженню торгових відносин між Європейським союзом і окупованим Кримом.

У Міністерстві закордонних і європейських справ Словаччини спростували таку інформацію, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

У статті "Крим відкриває двері в Євросоюз. У Словаччині з'явиться перша Європейсько-Кримська торгова палата" сказано, що офіс цієї організації з'явиться в словацькій столиці - Братиславі, і буде зареєстрований при Міністерстві внутрішніх справ цієї країни. У тексті на сайті iz.ru також зазначено, що "договір" підписали голова фонду "Кримконгрес" Рустам Муратов, депутат зі Словаччини Петро Марчек і підприємець Роман Бушо, останні двоє нібито були в складі делегації з 12 осіб, яка здійснила візит до окупованого Криму.

У статті цитують депутата Петра Марчека, який заявив, що така установа має величезне значення для Заходу.

Статтю "Известий" передрукували Aif.ru, Ria.ru, Crimea.ru, Russian.rt.com, Puls-planety247.ru і інші.

Портал Stopfals.md звернувся до Міністерства закордонних та європейських справ (МЗЄС) Словаччини з проханням прокоментувати цю інформацію. В офіційній відповіді словацьке міністерство спростовує твердження про нібито існування якогось договору про співпрацю з окупованим Росією Кримом.

"Перш за все, дозвольте мені повторити, що Словацька республіка не визнає незаконну анексію Криму Російською Федерацією. МЗЄС Словаччини підкреслює, що ніякого договору про створення Європейсько-Кримської торгової палати між Словацькою республікою і цим регіоном не існує. Пан Марчек відвідав Крим як приватна особа, його поїздка не була ні затверджена, ні схвалена Словацькою республікою. Дії і заяви пана Марчека в ході цього візиту належать лише йому і в жодному випадку не є офіційною позицію словацької республіки", - зазначається у відповіді прес-секретаря МЗЄС Словаччини Бориса Гандела.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082161
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору