EN|RU|UK
 Політика України
  892  13

 Мін'юст і Держархівслужба пояснюють обмеження на копіювання інформації в архівах необхідністю збереження документів: "Прискорюється процес руйнування"

Міністерство юстиції та Державна архівна служба України заявляють про необхідність введення обмежень на копіювання інформації в архівах необхідністю мінімізувати руйнування матеріальної основи документів.

"Проблема забезпечення збереження документів Національного архівного фонду останнім часом дуже гостра. Результати виконання державними архівами програм здійснення контролю над наявністю, станом і рухом документів Національного архівного фонду на 2009-2019 роки свідчать про те, що кількість справ, стан яких є незадовільним, потребують реставрації, ремонту, підшивки, дезінфекції з кожним роком збільшується", - сказав на прес-конференції заступник міністра юстиції Денис Чернишов, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

За його словами, виявлено близько 3 млн справ, які перебувають у незадовільному стані, а на їхню реставрацію необхідні значні кошти і трудові ресурси.

"Найбільшою проблемою самостійного і безконтрольного, необмеженого копіювання документів Національного архівного фонду є те, що незалежно від його способу, прискорюється процес руйнування матеріальної основи документа", - наголосив Д.Чернишов.

Заступник міністра наголосив, що доступ до архівних документів необмежений, а регламентується лише їх копіювання.

Також, він додав, що держава докладає зусиль для оцифровки архівних документів.

У свою чергу, глава Державної архівної служби Тетяна Баранова закликала громадськість поставитися до цієї ситуації з розумінням. "Доки ми не оцифруємо всі документи, доки у нас не буде можливості надавати в електронному вигляді усі послуги, до чого ми прагнемо, і що ми хочемо зробити, доти у нас вводяться такі обмеження на копіювання", - наголосила глава архівної служби.

Також вона розповіла, що є факти, коли користувачі, працюючи з оригіналами, виривають листи і крадуть документи.

"Ми маємо робити свою справу, ми маємо зберегти той архівний фонд, який у нас є і який ми не можемо втратити", - наголосив Д.Чернишов.

Як повідомлялося, Український інститут національної пам'яті (УІНП) просить Мін'юст і Держархівслужбу скасувати обмеження на копіювання інформації в архівах.

У червні 2018 року Мін'юст вніс зміни до порядку користування документами Національного архівного фонду, що належать державі, територіальним громадам, згідно з яким обмежені можливості користувачів копіювати архівні документи.

Зокрема, введені зміни забороняють копіювання власними технічними засобами документів великих форматів (більше А4) і справ з товщиною корінця понад 4 см, а також берестяних грамот, документів на пергаменті, рукописів, стародруків, документів із бляклим або неконтрастним текстом, документів, виконаних аквареллю, гуашшю, олівцем, вугіллям, залізогаловим чорнилом, архівних фондів (нефондова колекція), колекцій в повному обсязі; зазначено про неприпустимість копіювання інформації, що міститься в довідкових документах архіву; визначено, що копіювання здійснюється безконтактними мобільними копіювальними технічними засобами без штативів і знімних об'єктивів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082106
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору