EN|RU|UK
 Суспільство
  865  3

 Центр мінімізації митних платежів, завдяки послугам якого компанії-вигодонабувачі ухилилися від сплати понад 9 млн грн, ліквідовано в Одесі

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м.Києві під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури № 6 м. Києва припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який упродовж 2017-2018 рр. в Україну було завезено товарів на суму понад 100 млн грн.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Державної фіскальної служби.

В рамках проведення операції "Рубіж-2018" і розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України було встановлено ​​групу осіб, які надавали послуги компаніям реального сектора економіки з ввезення на митну територію України під замовлення за заниженою вартістю товарів широкого асортименту (санітарно -технічне обладнання, металеві вироби, обладнання для прибирання, домашнє взуття, овочі, фрукти тощо).

Для здійснення незаконної діяльності фігуранти створили низку підконтрольних підприємств-імпортерів, від імені яких уклали зовнішньоекономічні контракти з нерезидентами-постачальниками продукції з Китаю. Після цього фігуранти виготовляли бланки з відтисками печаток документів зазначених китайських компаній-нерезидентів, на яких друкували підроблені документи (інвойси, митні декларації, контракти та інші), в які вносили недостовірні відомості про вартість товарів, що імпортуються. На підставі підроблених документів здійснювали митне оформлення товарів за заниженою митною вартістю і, відповідно, платили занижену суму платежів.

Таким чином упродовж 2017-2018 років було недоплачено до бюджету понад 9 млн грн мита і ПДВ.

Імпортовану за заниженою вартістю продукцію передавали замовникам - вигодонабувачам фізичним особам-підприємцям, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та здійснюють реалізацію в торгових центрах, мережах супермаркетів, торгових точках, а також юридичним особам - власникам торгових мереж, серед яких торговельні мережі на території Одеської області і по всій території України. За поставлену продукцію замовники розраховувалися готівкою, без відображення в податковому обліку.

На підставі постанов суду в Одесі та області проведено обшуки в офісних приміщеннях, за місцем проживання фігурантів і в автомобілі. За результатами обшуків вилучено електронні файли, в яких містяться бланки документів із реквізитами та печатками підприємств-нерезидентів, чорнова бухгалтерія, замітки і чорнові записи, первинні бухгалтерські документи, комп'ютерну техніку та мобільні телефони.

Слідство триває.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082089
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору