EN|RU|UK
 Економіка
  2085  24

 До кінця року "Укрзалізниця" може втратити 4-5 млрд грн доходу, - аналітики ДП "Укрпромзовнішекспертиза"

Залізничний держмонополіст ПАТ "Укрзалізниця" в 2018 р. може втратити 4-5 млрд грн доходу через свою ініціативу щодо уніфікації тарифів на перевезення порожніх вантажних вагонів.

Відповідні розрахунки зробили аналітики ДП "Укрпромзовнішекспертиза", передає МинПром із посиланням на текст документа.

У ньому наголошується, що введення в дію проекту наказу Міністерства інфраструктури "Про внесення змін до коефіцієнти, які застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом в межах України, і пов'язані з ним послуги, щодо уніфікації тарифної політики на перевезення порожніх вагонів" буде означати зростання тарифів на залізничні вантажоперевезення на 11%.

Це призведе до зниження обсягів вантажоперевезень на 1,5-2 млн т від плану і недоотримання "УЗ" 1-1,2 млрд грн доходів на міс., або 4-5 млрд грн сумарно за вересень-грудень 2018 року.

В "Укрпромзовнішекспертизі" підкреслюють, що збільшення залізничних тарифів призводить до зменшення обсягів залізничних вантажоперевезень: зростання залізничних тарифів на 1% призводить до зниження на 0,34% обсягів залізничних вантажоперевезень.

Найбільш чутливі - вугілля і залізна руда, контейнери і мінеральна сировина і будматеріали (еластичність за ціною перевезення становить 0,4-0,5%), зазначають експерти.

"Виробники за можливості переорієнтуються на інші види транспорту - автомобільний або водний, або змушені скорочувати обсяги виробництва і продажів", - підкреслюється в аналітичній записці УПЕ.

В "Укрпромзовнішекспертизі" нагадали, що зростання залізничних тарифів в 2016-2017 рр. вже призвело до зниження обсягів залізничних вантажоперевезень (внутрішні, експорт, імпорт) в 2017 р. на 6,5 млн т. У 2018 р негативна тенденція триває - за 6 міс. зниження становило - 3 млн т.

Водночас і без підвищення вартості вантажоперевезень за рахунок уніфікації тарифів на перевезення порожніх вантажних вагонів рентабельність вантажоперевезення в "Укрзалізниці" в 2017-2018 рр. перебуває на рівні 23-33%. А сумарний обсяг амортизаційних відрахувань і валового прибутку від вантажних перевезень у держкомпанії становить 32,2 млрд грн - що достатньо для повноцінного виконання плану капітальних інвестицій в 2018 р. в розмірі 26,9 млрд грн.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3082075
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору