EN|RU|UK
 За кордоном
  2898  58

 ООН закликає світ вжити заходів для захисту цивільного населення на Донбасі

Організація Об'єднаних Націй з нагоди 10-го Всесвітнього дня гуманітарної допомоги закликала міжнародну спільноту невідкладно вжити заходів для захисту мільйонів цивільних осіб України, які страждають унаслідок активних бойових дій, що тривають на сході України.

Про це йдеться в прес-релізі Управління ООН із координації гуманітарних питань, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Я прошу міжнародну спільноту збільшити підтримку заради розширення заходів, спрямованих на полегшення страждань цивільного населення України, яке потерпає внаслідок цієї кризи, незалежно від місця їхнього проживання у міжнародно визнаних кордонах України, та ще раз закликаю повністю дотримуватися вимог міжнародного гуманітарного права", - зазначила координатор системи ООН в Україні та координатор із гуманітарних питань в Україні пані Оснат Лубрані.

Зазначається, що на п'ятий рік кризи на сході України понад 3000 цивільних осіб - чоловіків, жінок та дітей - загинуло та більше 9000 було поранено. Понад 3,4 млн людей стикаються з труднощами під час отримання продуктів харчування, доступу до води, житла, медичних послуг і освіти. Наголошується, що це поглиблює уразливість їхнього становища та виснажує здатність відновлення життєздатності.

Пані Лубрані також висловила вдячність співробітникам гуманітарних організацій, які надають допомогу мільйонам постраждалих унаслідок бойових дій в Україні цивільних громадян, "щоб полегшити їхні страждання та допомогти подолати труднощі, зберігаючи почуття власної гідності".

Уточнюється, що лише за перше півріччя 2018 року понад 600 000 українських мирних громадян у всіх постраждалих районах України отримали життєво необхідну гуманітарну допомогу.

"Для здійснення цієї дуже важливої роботи, яка рятує життя, необхідний безпечний та надійний доступ до всіх постраждалих людей. Тому я хотіла б наголосити на тому, що, згідно з практиками гуманітарного реагування, гуманітарні заходи ООН в Україні здійснюються у відповідності до загальноприйнятих принципів гуманності, неупередженості та нейтральності і відповідають резолюціям ООН, що підтверджують підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України", - додала Лубрані.

Вона також відзначила зусилля з пошуку необхідних рішень для українців, які внаслідок кризи стали переселенцями. "Я хочу скористатися цією нагодою, щоб підкреслити важливість плану дій уряду, який стосується внутрішньо переміщених осіб в Україні, та підтвердити зобов'язання, взяті на себе ООН стосовно надання повної підтримки щодо його виконання", - уточнила Лубрані.

Лубрані також наголосила, що, хоча вона впевнена в тому, що ця важлива робота гуманітарного співтовариства продовжиться, потрібне негайне збільшення фінансування для того, щоб великі гуманітарні потреби на сході України було повністю задоволено.

"Мене непокоїть, що фінансування гуманітарного реагування забезпечено менш ніж на третину від необхідної суми", - зазначила пані Лубрані.

Уточнюється, що, незважаючи на таке недофінансування, місцеві, національні та міжнародні гуманітарні учасники все ж намагаються надати у 2018 році допомогу приблизно 2,3 млн чоловіків, жінок та дітей, які опинились в уразливому становищі. "Закликаю держави, які є членами ООН, продемонструвати свою солідарність із людьми в Україні та підтримати наші невтомні зусилля", - наголосила вона.

19 серпня відзначається Всесвітній день гуманітарної допомоги.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3081978
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору