EN|RU|UK
 Політика України
  3646  63

 Порошенко підписав закон про зміну правил використання земельних масивів і запобігання аграрному рейдерству

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування в масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Адміністрацію Президента.

Реалізація закону створить ефективний механізм використання масивів земель сільськогосподарського призначення, створить необхідні умови для запобігання рейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні.

Законом визначаються особливості використання та розпорядження земельними ділянками, розташованими в масиві земель сільськогосподарського призначення, а також полезахисними лісовими смугами, які обмежують такий масив. Зокрема, передбачається право власників, землекористувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, призначених для ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, використовувати їх також для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без зміни цільового призначення таких земельних ділянок. Також встановлюється право власників земельних ділянок усіх форм власності, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, обмінюватися такими земельними ділянками.

Також визначено особливості розпорядження землями та використання земель, що залишилися в колективній власності після розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв). Законом, зокрема, визнаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані, - землі колективних сільськогосподарських підприємств, що ліквідовані (крім земельних ділянок, які перебували у приватній власності).

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомлялося, Верховна Рада 10 липня 2018 ухвалила в другому читанні і в цілому закон №6049-д, спрямований на вирішення питання колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування в масивах і стимулювання зрошення. За ухвалення документа проголосувало 236 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3081957
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору