EN|RU|UK
 За кордоном
  22761  51

 Українку депортували з Польщі та ЄС за антиурядову діяльність її чоловіка

Польща внесла українку Людмилу Козловську до Шенгенської інформаційної системи (SIS), що призведе до її негайної висилки з ЄС, тоді як її чоловік, поляк, каже: польський уряд здійснює депортацію у відповідь на його громадську діяльність.

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише Onet.

"Польський уряд помстився моїй дружині за мої дії", - говорить голова ради фонду "Відкритий діалог" Бартош Крамек.

Президент фонду "Відкритий діалог" Людмила Козловська прилетіла в Брюссель 12 серпня о 22:40. Вона часто подорожує до столиці Бельгії, де фонд має свій офіс. "Відкритий діалог" контактує з Європейським парламентом із прав людини на сході Європи, а також із політичними в'язнями в Молдові, Росії, Україні та Казахстані.

Штаб-квартира "Відкритого діалогу" розташована у Варшаві. Крамек - відомий акціями протесту перед Сеймом і судами активіст, що бореться за громадянські права. У липні минулого року він опублікував на своїй сторінці в Facebook маніфест "Ми зможемо: скинемо уряд!", закликавши до громадянської непокори уряду PiS. Відтоді фонд у стані перманентного конфлікту з урядом.

МЗС зробив кроки з метою припинення діяльності фонду, однак суд відхилив це прохання.

"Я була однією з перших, хто вийшли з літака. Я дала паспорт чиновнику, а він, коли перевірив його в системі, запитав, який я вчинила злочин. Я сказала, що ніякого, а він: "Чому Польща вас шукає?" Я вже знала, про що йдеться. Я сказала, що я дружина громадського активіста і очікувала, що врешті-решт мене депортують за його діяльність", - сказала Козловська.

Польське МВС вписало жінку до Шенгенської інформаційної системи, яка дозволяє перевіряти людей, які перетинають кордон Шенгенської зони. Козловську відзначили високим попередженням. Тепер вона не зможе потрапити на територію Європейського Союзу інших держав Шенгенської зони.

Українка провела ніч в аеропорту, в палаті затримання, а наступного дня її депортували до Києва першим рейсом о 13:55.

Польща не повідомляє про те, які відомості лягли в основу запису в SIS. Хоча причини депортації засекречені, фахівці в області східної політики здогадуються, що йдеться про її нібито відносини з Росією, хоча Козловська і її чоловік були проукраїнськими.

Аналітики зазначають, що в системі опинилися також активісти пролукашенківського Союзу поляків Білорусі. За їхніми словами, справа нагадує події довкола Святослава Шеремета, одного з фігурантів так званого "чорного списку" українців, яким заборонено в'їзд у країну через "антипольські погляди". Польські служби, крім того, нещодавно заарештували секретаря Союзу поляків у Литві.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3081691
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору