EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4783  29

 Затверджено перший в Україні професійний стандарт, - Кабмін

Професійний стандарт учителя початкових класів став першим профстандартом в Україні, який було затверджено на національному рівні. Він був розроблений Міносвіти спільно з представниками освітянської спільноти та педагогічних вишів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Урядовий портал.

Міністерство соціальної політики затвердило стандарт "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", оприлюднивши його у відповідному реєстрі https://www.msp.gov.ua/news/15747.html.

У документі чітко виписана загальна інформація про стандарт, навчання та професійний розвиток вчителя і найголовніше - конкретний перелік його функцій, а саме:

- Планування і здійснення освітнього процесу;

- Забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвитку учнів в освітньому середовищі та родині;

- Створення освітнього середовища;

- Рефлексія та професійний саморозвиток;

- Проведення педагогічних досліджень;

- Надання методичної допомоги колегам з питань навчання, розвитку, виховання й соціалізації учнів початкових класів закладу загальної середньої освіти;

- Узагальнення власного педагогічного досвіду та його презентація педагогічній спільноті;

- Оцінювання результатів роботи вчителів початкових класів закладу загальної середньої освіти.

Для кожної функції конкретизовано професійні компетентності, знання, вміння та навички, якими має володіти педагог. Зазначена також інформація про предмети та засоби праці вчителя.

"Уперше не тільки на національному рівні затверджено професійний стандарт, а й докладно, по поличках розкладено, яку кваліфікацію повинна мати людина, що хоче бути або працює вчителем. У цьому документі немає розмитих формулювань, кожна компетентність, знання, вміння чітко виписані. І це дуже важливо, адже так ми дали абсолютно новий інструмент і для роботодавців, і для університетів, що готують майбутніх педагогів", - пояснила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Наприклад, стандарт може використовуватися для оцінювання кваліфікації вчителя під час його прийняття на роботу, атестації чи сертифікації, присвоєння категорії тощо.

Отже, виші отримали своєрідну "дорожню карту" того, яких фахівців вони мають готувати. Профстандарт стане основою для відповідного стандарту вищої освіти.

"Надалі розраховуємо на активну участь освітянської спільноти у впровадженні та вдосконаленні професійних стандартів у нашій сфері. Звичайно, що затверджений стандарт потребуватиме розвитку, а накопичений під час його розробки досвід - використання в інших професійних стандартах для освітньої та інших галузей", - наголосила міністр.

Варто зазначити, що Міносвіти підготувало стандарт за абсолютно новою Методикою розроблення професійних стандартів, що була затверджена Мінсоцполітики лише взимку цього року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3081581
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору