EN|RU|UK
 Суспільство
  6354  83

 Україна переживає найбільшу кризу, пов'язану з переміщенням осіб у Європі, - ООН

Україна переживає найбільшу в Європі кризу, пов'язану з переміщенням осіб, з часів подій на Балканах у 1990-х роках.

Про це заявив глава представництва Агентства ООН з питань міграції в Україні (МОМ) Томас Лотар Вайс, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу організації.

"Унаслідок збройного конфлікту, що триває на сході України вже п’ятий рік, зареєстровано 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Ці люди, що покинули рідні домівки, стикаються з економічними та соціальними проблемами, намагаючись будувати своє життя на нових місцях та у громадах", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за даними останнього раунду опитування, проведеного МОМ, Агентством ООН з питань міграції, у рамках фінансованого ЄС проекту, продемонстровано погіршення ситуації у сфері працевлаштування для вимушених переселенців. Станом на червень 2018 року працевлаштованими були 42% ВПО, що відображає зниження рівня зайнятості на 6%, порівняно з березнем цього року. На момент опитування 11% ВПО активно шукали роботу і були готові протягом двох тижнів розпочати працювати. Переважна більшість тих, хто шукав роботу, повідомили про труднощі, котрі виникали під час пошуку. Ці труднощі містили низьку оплату за пропоновані вакансії, відсутність або брак вакансій, які відповідали б рівню кваліфікації, а також дискримінацію з боку роботодавців у зв’язку зі статусом ВПО або за віком.

Середній дохід ВПО також продовжував падати з грудня 2017 року. Станом на червень він знизився до менше ніж 2100 гривень, або 77 доларів США, на місяць. Для порівняння, фактичний прожитковий мінімум, розрахований Міністерством соціальної політики України, у червні 2018 року зріс до більше ніж 3300 гривень.

"Зниження рівня доходів, яке може бути пов’язане з погіршенням ситуації із зайнятістю, поглиблює соціальну незахищеність ВПО у довготривалій перспективі", - зазначає Голова Представництва МОМ в Україні д-р Томас Лотар Вайс. Результати досліджень засвідчують, що через високі ціни на ліки та послуги медицина перестає бути доступною для дедалі більшої кількості ВПО. Близько третини вимушених переселенців востаннє були в лікаря понад рік тому і серед причин такої перерви зазначають, зокрема, і брак коштів. Дані, отримані в цьому раунді, відображають, що скорочення витрат на охорону здоров’я для переселенців часто стає стратегією виживання в умовах, коли вони не можуть прогодувати себе та свої родини.

"Україна переживає найбільшу кризу, пов’язану з переміщенням осіб у Європі, із часів подій на Балканах у 1990-х. Понад 3,4 мільйона людей, що постраждали від конфлікту в Україні, потребують гуманітарної допомоги, - зауважив д-р Вайс. - Із 2014 року, в рамках своїх гуманітарних програм, програм із розвитку економічного потенціалу та соціального згуртування, МОМ надала допомогу майже 280 000 вимушених переселенців та людей, що зазнали наслідків конфлікту, і ми не зупинимося на досягнутому. Звіт Національної системи моніторингу є потужним інструментом, котрий Уряд та гуманітарні організації використовують для розроблення своїх програм. Дані, представлені у Звіті, допомагають нам оцінювати потреби вразливих людей та оперативно на них реагувати".

Зазначається також, що з березня 2016 року Представництво МОМ в Україні регулярно проводить опитування щодо ситуації з внутрішньо переміщеними особами в Україні. У дослідженні представлені об’єднані дані вибіркового опитування шляхом особистих та телефонних інтерв’ю з ВПО, ключовими інформантами, особами, які перетинають лінію розмежування, а також дані обговорення у фокус-групах та інші офіційні дані. В останньому, 10-му раунді, проведеному в червні 2018 року, 2406 респондентів було опитано шляхом особистих інтерв’ю та 4006 - телефоном.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3081549
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору